| VanessaKISS a întrebat:

Am fost refuzata de un baiat...cum pot sa. l uit?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

O dragoste,o uiti cu alta dragoste,un baiat cu alt baiat.
Stiu ca acum esti inca ranita de refuzul lui,dar zilele vor trece si durerea se va estompa.
Faptul ca el te-a refuzat nu inseamna nimic,poate era implicat sau pe cale sa se implice intr-o alta relatie,poate ca ii place alta fata,nu stim.
Nu trebuie sa te descurajeze lucrul asta,tot tu esti,nu ti-a dat si nu ti-a luat nimic.
Tot ochii aia frumosi ii ai,tot zambetul sagalnic si toata tineretea de partea ta!
Stii cati baieti si-ar da si sufletul,numai sa le arunci o privire,una singura? Deschide ochii si incearca sa-i VEZI si pe ei, nu se termina pamantul cu un baiat care a spus nu! Mii de multi altii ar spune DA, numai sa le dai o sansa!
Eu zic sa-ti stergi ochii de lacrimi si inima de tristeti si sa incepi curajoasa de la inceput!
Mult noroc!

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,accepti realitatea si iti vezi de viata ta, baietii mai sunt, nu trebuie sa suferi dupa cineva care nu te vrea in viata lui.E bine macar ca ai incercat.Capul sus si fi cu incredere in tine, ai sa intalnesti tu o persoana care sa te iubeasca cu adevarat.Asta e,nu a fost sa fie, inimii nu ii poti comanda, in viata ai parte si de esecuri si de succese.SA nu iti pierzi niciodata...increderea in tine!

| Азбука a răspuns:

Despre morti, numai de bine!

| shadow72 a răspuns:

Facu sex cu altul.iti las id-ul meu?

| ColorfulBubbleGum a răspuns (pentru shadow72):

Ceva de genul ce a zis Shadow.Nu sex, in nici-un caz.Doar incearca sa gasesti pe altcineva. Daca o sa tii la el o sa il uiti mult mai repede pe celalalt.Iar faza cu vrajeala spusa mai sus, las-o balta.Din moment ce s-a despartit de tine, clar ca gelozia nu va exista.happy

| VanessaKISS explică (pentru shadow72):

Siguuurlaughing

| VanessaKISS explică:

15happy
smile

| Aly_8868 a răspuns:

De uitat nu ai cum sa il uitiwinking! Tot ce trebuie sa faci este sa te gandesti cat mai putin la el...nu stiu ce sa zic ocupati timpul cu alceva in asa fel incat sa nu te gandesti la el...si gandeste.te ca nu este el singurul baiat si ca in fiecare zi ai putea sa iti faci inca un prietenwinkingSper ca te-am ajutat! O spun din propia experienta! Cati ani ai oricum?happy

| laAAal a răspuns:

Buna! pai ai putea sa te cmb cu altcineva si sa.l faci cumva gelos..vei uita repede de el..sa stii ca se mai intampla sa fii si refuzat face parte din viata unei fete. majoritatea s.au obisnuit. sper ca ti.am fost de ajutor