| anonim_4396 a întrebat:

Am fost un an si 6 luni cu el, a fost primul, cel cu care am facut pasul cel mare, mentionez ca dupa o luna dupa acest mare eveniment(pentru mine) m-a parasit, adica l-am parasit aflandca ma inselase cu o pr si ca vb cu o alta de4 luni, am trecut peste am suferit ca un caine, ne-am impacat dupa 3 saptamana, a trecut mult timp de at in feb se face un an acum m-am desp de el simteam ca nu-l mai iubesc, m-am comb cu cel mai furmos boboc, mi- f bine cu el, insa gandul mi-e la fostul, care ma cauta ma suna sa ne impacam de 4 zile nu mai da niciun semn, simt ca mor... ce sa fac, sa-l uit si sa-mi vad de bobocul meu care e un baiat de nota 10 sau sa ma impac cu fostul.Multumesc!

11 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca te impaci cu fostul, inseamna ca esti masochista.

| catthshshshs a răspuns:

Nu te mai impaca cu fostul, ramai cu cel care esti acum draga. Vrei sa suferi din nou daca respectivul te-a inselat? Nu merita!winking

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cu actualul zici că e frumos şi bine. Cu celălalt cum a fost? (în afară de mult) Cineva mi-a spus o vorbă, o întrebare retorică: preferi să păstrezi pătrunjelul între dinţi doar pentru că a fost bună ciorba de ieri? Lasă-l în pace şi vezi-ţi de viaţă. Nu are rost să suferi din nou.

| ÅñdRa a răspuns:

Ai face o greseala destul de mare daca te mai impaci cu el.
Daca vrei sa te mai intesele inca o data e ok poti sa te impaci cu el, dar daca bobocul tine la tine si stie sa te aprecieze si sa te respecte si nu te inseala ramai cu el.
Cred ca fostul tau vrea doar sa te necajeasca, nu merita...

| betty17 a răspuns:

Ramai cu bobocul tau de nota 10winking:X

succes

| liubuska a răspuns:

Salut, eu as zice ca nu prea ar fi bine sa te impaci cu fostul pentru ca el te-a inselat, tia provokat atita durere! dupa acestea toate el nu te merita-e parerea mea, dar vezi ca in aceasta situatie tu iai decizia, serios eu zic ca nu e cea mai buna idee, adica daca nu vrei iar sa suferi! nu stiu fa ce vrei, askultati inima, dar vezi ca inima sa nu te aduka la kalea gresita! mult succes.

| girl16flo a răspuns:

Tu esti singura care poate lua aceasta decizie pentru ca noi orice sfat ti-am da nu cred ca l-ai lua in seama, pentru ca stiu cum e... uh tii la fostul si ink mai speri ca daca va veti impaca va fi diferit. exista sansa se se fii schimbat. dar daca nu e asa? ce faci suferi din nou? nu stiu vorbeste si cu inima ta e singura care poate decide. te-am :*:*: papa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Impak`te cu fostul ca sa te mai insele inca o data si sa suferi iarasi ...nu inteleg dc mai pui intrebarea asta ...si ar fi cazul sa te hotarasti destul de repede ca sa nu apuce "cel mai frumos boboc" sa tina la tine pentru ca el nu are nici o vina si nu cred ca ar merita sa sufere

| Lucifer666 a răspuns:

Pai... daca el te-a inselat ...si a facut ce a facut. nu cred ca te mai merita. incercal sa-l uiti, daca te-a inselat si l-ai iertat o sa te mai insele si altada crezand ca il vei ierta. si astfel vei suferi si mai mult.

| bianca13 a răspuns:

Sicer iti spun din propia experienta nu face greseala asta! Am facut-o si eu m-am reimpacat cu fostul si dupa ce a facut 1 an am trecut si la relatii. A fost primul.Sincer daca as putea da timpul inapoi nu m-as mai fi impacat cu el nu pentru ca m-ar insela, pentru ca e scos din calcul lucrul asta, dar pentru ca e prea copilaros si nu stie ce vrea de la viata! Nu face la fel si tu ca poate apoi vei regreta, cel ce a inselat o data o va face si a doua oara chiar daca va zice si va jura ca nu.Nu esti singura fata care a avut relatii sexuale cu un baiat. E logic ca dupa un timp trebuie sa existe si astea intr-o relatie.Nici un baiat nu mai asteapta 1 an dupa o fata, dar fi convinsa ca cel care te va accepta asa esti cel care te iubeste cu adevarat.Si daca "bobocul tau" te vrea sincer continua cu el si o sa ajungi sa tii la el mult mai mult. Oricum gandul iti e la fostul pentru ca a fost primul si primul niciodata nu se uita fi sigura, dar viata continua si tu meriti ce e ma bun!happy

| bianca13 a răspuns:

Sicer iti spun din propia experienta nu face greseala asta! Am facut-o si eu m-am reimpacat cu fostul si dupa ce a facut 1 an am trecut si la relatii. A fost primul.Sincer daca as putea da timpul inapoi nu m-as mai fi impacat cu el nu pentru ca m-ar insela, pentru ca e scos din calcul lucrul asta, dar pentru ca e prea copilaros si nu stie ce vrea de la viata! Nu face la fel si tu ca poate apoi vei regreta, cel ce a inselat o data o va face si a doua oara chiar daca va zice si va jura ca nu.Nu esti singura fata care a avut relatii sexuale cu un baiat. E logic ca dupa un timp trebuie sa existe si astea intr-o relatie.Nici un baiat nu mai asteapta 1 an dupa o fata, dar fi convinsa ca cel care te va accepta asa esti cel care te iubeste cu adevarat.Si daca "bobocul tau" te vrea sincer continua cu el si o sa ajungi sa tii la el mult mai mult. Oricum gandul iti e la fostul pentru ca a fost primul si primul niciodata nu se uita fi sigura, dar viata continua si tu meriti ce e ma bun!