| anonim_4396 a întrebat:

Deci...il cunosc pe tip de 1 an si am fost cu el de atunci dar ne-am desp...neam impacat iarasi pe 1 mai...de atunci am fost imp...or fost cateva certuri..dar dupa cateva ore ne impacam..pe 10 iulie ne-am desp din cauza unor discutii( eu sunt virgina,el spune ca e baiat si are si el nevoi,cand l-am auzit i-am spus din start k nu mai vreau sa fim imp nu vreau sa fac dragoste cu el)..atunci mi-a spus ca el nu m-a obligat sa fiu a lui doar mi-a spus si k el m-ar fi asteptat k nu asta vroia de la mine,dar l-am dezamagit f tare k am vrut din start sa ne desp.mi-a spus ca io imi bat joc de el k nu-l iubesc si chestii din astea..ne-am desp...eu n-am rezistat si dupa cateva zile i-am trimis un mesaj in care i-am scris exact asa "PUR SI SIMPLU TE IUBESC!TE VREAU INAPOI!TE ROG DA-MI UN SEMN SI SPUNE-MI CE VREI TU..pup"si m-a sunat imed..primele lui cuv au fost "TE IUBESC FATA MEA" dupa care am vb si ne-am impacat atunci..akm 3 zile..ne-am desp definitiv pt ca eu consider ca nu e fericit cu mine pt k eu nu-i pot oferi tot ce are el nevoie..si vreau sa fie fericit..il iubesc f mult..nu cred ca a inteles..probabil crede ca miam batut joc de el si k nu-mi pasa de el..cand vorbeam el aproape ca plangea iar eu faceam "glumitze" si mai zambeam uneori...doar ca sa iesim putin din starea aia.mi-era foarte greu dar am incercat sa-l fac sa zambeasca..dar,cand a dat sa iese pe usa (eram la mine acasaa cand am hotarat sa ne desp)..simteam ca mor...s-a intors..ne-am sarutat luung si am ramas inbratisati cateva minute (noi nu mai eram imp) dupa care a plecat..am stat in usa pana am auzit usa de la scara inchizandu-se...am inchis usa..m-am trantit cu spatele in usa...si am inceput sa plang..el nu stie nimic..el s-a oprit pe banca in fata bl si a stat acolo vreo 15 minute dupa care a plecat( mi-a spus prietena care era cu mine acasaa,si care,cand m-a vazut cum am reactionat vroia sa-l cheme inapoi,dar l-a vazut in ce stare e si el..si la rugamintile mele a renuntat..am plans toata noaptea..dar ce folos..el spune ca nu-l mai intereseaza..ca daca l-am pierdut e doar din vina mea si k asta sa-mi fie invatatura de minte..de atunci n-am mai vb cu el dar o suna pe prt mea si o intreaba "ce-ati mai facut" adica ea cu mine...el e vagabond..ii place sa vrajeasca la multe fete..si e cam smekerash..toti mi-au spus de la inceput ca nu ma merita k nu e de mine dar n-am ascultat de nimeni..acum am aflat si k prt lui vb f urat despre mine iar el rade si nu zice nimic..si mai multe chestii..eu nu vreau sa ma impac cu el,dar il iubesc foarte mult si mi-e teama ca atunci cand o sa-l vad no sa ma mai pot stapani (el lucreaza la un restaurant intr-o statiune si sta acolo..vine acasaa cam odata la 2-3 sapt si sta cate 2-3 zile)..maine este un concert la el in oras..eu stau la 3 km de el si merg si eu la concertul acela si el i-a spus prietenei mele ca va venit si el..nu stiu ce se va intampla cand o sa-l vad..nu as vrea sa ma impac cu el..dar si daca il vad cu vreo fata(mai ales sa o cunosc) nu stiu cum voi reactiona...toate prt mele cu care ma duc maine la concert se inteleg bine cu el, una dintre prt chiar e imp de 8 luni cu un prt bun de al lui..cum sa ma port in caz ca va veni acolo...ce sa fac..cum sa ma abtin...sa "ascund" dragostea pt el..sa fiu cat de cat indiferenta...si sa am puterea sa ma obisnuiesc cu gandul ca suntem doar niste cunoscuti...nici macar amici...cryingcryingcrying

va rog mult comentati pe baza a ceea ce v-am povestit eu..astept pareri..
va multumesc si scuze pt greselile de exprimare dar mi-e f greu sa ma gand la ceea ce a fost si ce va fi intre noisad

Răspuns Câştigător
| PauLa.M a răspuns:

Sincer? daca nu as sti cum e. ti-as spune sa o lasi balta.bla blaa.ca nu e de tine.fii tare.sunt si alti baieti.care poate o sa te merite.si etc.
dar momentan trec printr o situatie cat de cat asenamatoare...nu am vb atat de mult. dar mi a intrat usor la suflet.si la fel ca si tine.imi faceam griji de momentul in care il voi vedea (asta cam in fiecare zi! angry) trebuia neaparat sa i spun ceva chiar daca atunci cand ieseam pe usa imi spuneam NU.il cautam cu privirea.si vroiam.doar sa vorbesc cu el pentru ca nu rezistam. probabil nici tu nu vei rezista si daca l ai vedea. un simplu salut tot i ai spune.si poate din partea lui daca te a iubit.thinking o sa inceapa o discutie... poate un "ce ai mai facut" oricum. daca vorbiti nu i arata ca inca tii la el sad se va simtit foarte bine.si va crede ca se poate juca cu sentimentele tale.si te va rani.nu stiu altceva ce sa mai spun. daca vrei iti dau idu' meu si vb mai multe.asa.e obositor sa povestesc de una sinura happy bafta

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Decizia e a ta, tu hotarasti, dar parerea mea e sa-ti vezi de treaba, sunt si alti baieti...

| Psihoyounger a răspuns:

Am citit pana la mijloc. Voi sunteti mai ceva ca cei mai cei mai.big grin scuza-ma dar de cate ori v-ati despartit, ma mir ca nu v-ati plictisit. Imi pare rau! Poate totusi nu sunteti potriviti si atunci va trebui sa va obisinuiti.

Bafta!

Psihoyounger

| PauLa.M a răspuns:

Nu am cum sa trimit mesaje nu stiu de ce x(
lasa mi tu idul intr un mesaj ca sa nu mi l public eu pe al meu big grin

| ramy_5584 a răspuns:

Ce-am uitat sa spun este ca el venise luni seara acasa.marti ne-am desp iar miercuri dimineata a plecat inapoi la lucru.trebuia sa ramana pana luni dimineata acasa.ca sa stea la concert. dar a doua zi a plecatcrying si i-a spus prt mele ca vine sambata la concert.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hahahaha! sunt curios sa vad cine reuseste sa citeasca ceea ce ai scris tu.eu am citit primele doua randuri si m-am dat batut. putin mai concis si mai coerent se poate? adica 4 randuri ar fi exagerat de mult. laughing