| anonim_4396 a întrebat:

Dati-mi niste sfaturi

cred ca m-am impacat cu fostul a3a oara si totusi ultima data eu l-am lasat liber pentru ca ma mintea si mna nu stiu e o chestie buna ca m-am impacat cu el acum am tot vorbit de trecut si mi-a spus ca a fost un prost si i pare rau k si-a dat seama ce a pierdut si ca nu o sa ma dezamageasca niciodata nicioadata ...nu prea mai pot sa cred ce spune..chiar daca el pare a fii sincer voi ce credeti mai are vreun rost? despartirea a mai fost si idn cauza ca un prieten dea lui a incercat sa ne desparta ca sa fie cu mine si apoi ne baga fel si fel de dume, si stiu ca nu ar fi chiar ok sa ma impac adica nu i-am dat inca raspunsul decat maine cred..in fine si fazai ca-mi mai place de el chiar daca nu ar trebui sau ceva de genul dar de cand suntem desp au trecut ceva luni si nu au mers alte relatii cu alti baieti...

10 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Cand v-ati despartit prima oara, avand in vedere ca are varste aproapiate de tine trebuia sa-i zici pa.Nu merita sa-ti bati capul cu baieti care se lasa imbroboditi de prieteni.Un prieten dea meu a avut prietena unguroica cu 4 ani mai mica decat mine(Desi nu arata) cand aveam eu 16 ani si i-a spus LUI ca-s dragut,si nu s-a suparat,doar cand i-a spus ca ar vrea sa fie cu mie, si am vorbit si noi si i-am spus ca nu lo lasat sa fie cu mine, de ce se agita? In fine, ei s-au despartit la un moment dat fara sa fiu eu de vina si noi dupa vorbeam sa ne combinam, si el s-a suparat pe mine iar dupa aprox. 3 zile l-am sunat si i-am spus ca nu-l suna sa ma scuz,pentru ca nu am de ce,ei sunt deja despartiti si ea poate fi cu cine vrea,inclusiv cu mine. Daca vrea sa fie suparat, nu are decat, eu atat am avut de zis, si inainte sa inchid mi-a zis ca intelege si ia trecut supararea, si aveam 15-16 ani si ea 11-12.Pana la urma nu am fost impreuna, s-au incins un pic treburile cand am fost la ea intr-o duminica, si ne sarutam ocazional cand ne intalneam, un fel de prieteni cu beneficii, dar dupa o perioada am intrerupt legatura si de atunci foarte scurt 1 data sau de 2 ori am vorbit numai. UITE POVESTE si noi aveam 15 respectiv 12 ani, si ce logic si matur am gandit, si tu la 16, fata fiind, cu mai multa minte, stai si te impaci cu fosti.Trebuia sa-l lasi in pace,si sa va intalniti rar, cu mai multi prieteni ca sa nu va zboare gandul aiurea, nu zilnic, nu sa povestiti, nu sa va bateti cu zapada.O fi 3 fete pe cap de baiat, dar mai sunt si asa o gramada de baieti din care sa-ti alegi.Lasa-l balta,nu mai pune totul la suflet,si in special acum cat esti tanara nu pune atata suflet in relatie,pentru ca multi o sa te dezamageasca si n-are rost sa-ti faci sange rau. Bucurate de momentele fericite pe care ti le ofera,fara sa te gandesti daca sunt sentimente ascunse dupa ele,sau doar atractie.Fa cum zice "proverbul modern".Nu plange ca s-a terminat,bucura-te ca s-a intamplat. Bucurate de prezent, indiferent in compania caruia il petreci. Bucurate de prezent, si doar savureaza compania persoanelor din jurul tau, nu pune suflet(in afara familiei evident) si asa n-o sa mai suferi, indiferent daca o sa mai treaca prin viata ta 10 sau 100 de baieti.Relatiile nu au mers pentru ca nu te-ai implicat.Erai doar fizic acolo,mintea nu iti era acolo,pentru ca daca iti era,puteai cuceri si baieti neintersatiwinking fatul meu,cum zicea si Brian Tee in Too Fast Too Furious:Tokio Drift,"Turn Around, Keep Walking", la care eu as adauga,"Never look behind", in traducere libera "Intoarcete imprejur, continua sa mergi" si "nu te uita inapoi".
Sper ca te-am ajutat tongue
Ceao :*winking

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Scz de partea cu bataia cu zapada, am cuplat intrebarea ta cu asta ( http://www.tpu.ro/......tasem-dar/ )

| Biutzu a răspuns:

Normal ca nu au mers pentru ca te gandesti la el dar nu crezi ca a3a oara e cam mult o data sa zicem de doua ori dar de trei ori e cam mult nu poti sa tot te increzi si sa iti faci sperante in el.desigur poate va dura ceva mai mult sa il uiti daca spui ca i-ai dat 3 sanse dar nu e mai bine sa nu suferi(nu cred ca vrei sa te impaci de patru sau chiar de cinci ori)

| anonim_4396 explică (pentru Biutzu):

Asta acum ar fi a3a oara de 4 sau 5 ori nicidecum si stiu si mie mi se pare mult dar na...

| Biutzu a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze eu mi-am zis parerea cred ca daca pana acum nu a intele ar trebui sa il parasesti dar mai poti sa incerci o singura data sa teconvingi

| anonim_4396 explică (pentru Biutzu):

Stiu la ce te refereai dar totusi era si faza k un prieten tot ne bagat impiedici ca pana la urma sa ne despartim si imi baga mie chestii in cap despre el si lui despre mine...si mda. daca ti-as zice tot ar fi prea mult dar mersi de sfat
oricum am sa-i spun in caz ca ma impac cu el ca sa nu profite de bunatatea mea k eu ii dau si a3a sansa. si oricum pe niciun baiat nu am iertat in viata mea decat pe el... zici ca-s o blestematAlaughing

| Biutzu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok succes!

| Resurrection a răspuns:

Poti sa mai incerci, dar sa fie ultima data. Iti dai silinta, il rogi sa faca acelasi lucru, si daca merge..bravo voua, daca nu, o sa gasesti tu pe cineva pe placul tau

| anonim_4396 explică (pentru Resurrection):

Sper sa gasesc am cautat si nu am gasit si aveam inpresia k chiar niciunul nu-i potrivit asta pentru ca daca nu ma detasez de ceva nu pot continua..si da ca sa continui incercam sa sper...dar era in zadar...si mereu au fost dangente si lucruri oameni care sa vbeasca de noi si imi reaminteam ca si cum povestea ast anul poate sa aiba sfarsit

| Madu a răspuns:

Sa stii ca intr-o relatie care merge bine mereu va fi cineva care va dori sa stice tot! Eu zic ca ai facut bine ca l-ai iertat si sa incercati sa fiti sinceri unul cu altul si sa nu mai luati in considerare vorbele rele pana nu aveti dovezi!big grinLa urma urmei tu stii cel mai bine cum a decurs relatia si daca ai facut bine sau nu!big grinTotusi daca alte relatii nu au mers si tu dupa cateva luni tot cu el esti inseamna ca tii cu adevarat la el si ca merita sa va rezolvati problemele! Nimeni nu e perfect si toti mintim uneori!happy