| SuntFataInPlm a întrebat:

Am gasit baiatul de care-mi place pe fb, am mai zis, si pana la urma acum o saptamana l-am adaugat, si acum cateva zile a acceptat, si la scoala ma uitam la el, am incercat sa ii arat ca-l plac desi sunt foarte timida. Acum nu am curaj sa-i scriu, nu am curaj. Deloc. Ma subestimez. Si acum intrebarea e, daca ma placea nu imi scriia el? Doar am facut eu cateva pasii spre el, el nimic. doar se uita la mine dar asta nu inseamna nimic... dau funda
stiu ca am mai intrebat de 2 ori, dar intreb de mai multe ori ca sa vada mai multi oameni happy Sa nu mai raspunda cine a raspuns odata.

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asteapta pana cand te va baga si el in seama.

| SuntFataInPlm explică (pentru neutrino):

Off, cat sa astept, il am la prieteni de doua saptamani. Eu ii scriu si daca nu e interesat de mine... asta e Block si unfriend laughing Daca e mai timid ca mine nu ma va baga niciodata in seama. Sau poate nu ma place. Eh eu incerc, m-am saturat...

| SkyPilot a răspuns (pentru SuntFataInPlm):

Nu abandona, "joaca-l" un pic. Un baiat mai timid este mai educat, se va purta mai frumos si iti va fi mai loial, nu il pierzi pentru altele.

| SuntFataInPlm explică (pentru SkyPilot):

L-am salutat pe fb, am emotii, maine vede. Mi-e frica, daca apare ca a vazut si nu raspunde?

| SkyPilot a răspuns (pentru SuntFataInPlm):

Nu va mai traiti viata pe internet. Ce e pe fb nu are nici o importanta. Daca e timid, se poate ascunde de tine in scorbura lui. In realitate nu se poate ascunde iar tu vezi reactia lui si stii ce ai de facut. Daca se uita in pamant si isi aranjeaza parul, te place chiar daca nu spune un cuvant.
Vezi aici niste idei ce sa observi. Articolul este despre maturi, dar cu putina creativitate il poti adapta si pentru voi.
http://www.anticonceptionale.ro/......place.html

| SkyPilot a răspuns:

Te priveste in ochi? Iti zambeste? Asta ar insemna ceva. Daca nu o face, probabil ca nu este interesat, mai bine renunti.
Daca o face, e mai timid ca tine si trebuie sa actionezi tu. Mai bine faci ceva in realitate decat pe fb. Spune-i sa te conduca acasa happy

| SuntFataInPlm explică (pentru SkyPilot):

Nu pot sa fac nimic in realitate, daca nu ma cunosc putin cu el. Nu imi zambeste, nici eu nu am facut-o pentru ca-s timida... dar in ochi il privesc, nu imi dau seama daca si el o face, cand ma uit la el isi intoarce capul... uneori il prind ca se uita la mine.

| SkyPilot a răspuns (pentru SuntFataInPlm):

Daca il prinzi ca te priveste, are un pic de interes in tine. Zambeste-i tu prima, nu se poate intampla nimic rau. Daca iti zambeste si el (poate dupa 2-3 zambete ale tale) este interesat, poti incerca sa il saluti, apoi introduci usor si un"ce mai faci?". E mai timid deca tine si baietii au o teama de a fi respinsi mai puternica decat fetele.

| AndraStyles a răspuns:

Aici depinde de comportamentul lui, daca e genul de baiat rau sau cel putin daca incearca sa fie, ar fi mai bine sa il lasi pe el sa faca primul pas, dar daca e timid ca si tine, incearca sa vezi daca se uita pe furis la tine sau ceva de genul. Daca vrei sa-ti fie mai usor, spune-i ca vreti sa fii-ti mai mult decat prieteni si daca nu reactioneaza cum te asteptai spune-i ca a fost o provocare. Sper ca te-am ajutat!

| SuntFataInPlm explică (pentru AndraStyles):

Pai se uita la mine... pe furis, dar nu am vorbit niciodata, nu suntem nici macar prieteni...