| EuAlaStrain a întrebat:

Am si e i intrebare. E cam complicata treaba :-s, deci sunt un baiat de 15 ani, stau in Anglia si invat la o scoala de aici. Am inceput scoala acum 3 saptamana. La inceput mi-am facut multi amici, si fetele se tot dadeau pe langa mine, toate doar una nu. Ea a fost singura din toate care numai imi zambea cand m-a uitam la ea. Eu am inceput sa o plac destul de mult. Ma rog, fiind din fire extrem de mega super timid nu am avut curaj sa vb cu ea. Dar am mai facut-o sa rada de cateva ori fara sa vb cu ea si chestii. Totusi m-am imprietenit cu 2 dintre cele mai bune prietene ale ei. Am vb cu alea, le-am zis ca-mi place de ea si au zis ca o sa vb cu ea. In timpul ala eu deja imi facusem curaj si am inceput sa ma mai uit insistent la ea. >: Eu ii dadusem si add pe FB si ea a acceptat. Intr-o zii prietena ei a venit la mine si mi-a spus ca a vbit cu ea, si ca cica nu m-ar placea deloc si ca m-ar crede si ciudat ca i-am dat like la vreo 6 poze de pe FB. Eu m-am cam simtit naspa ca o placeam mult. dar totusi, dupa ce mi-a spus asta, m-am mai intrebat unele persoane daca chiar o plac si eu le-am raspuns ca da. Si eu, intentionat am inceput sa o ignor un pic, nu ma mai uitam dupa ea, cand m-ai trecea pe langa mine nu ma mai uitam la ea si la fel in timpu` orelor. Si acum in ultimele zile din saptamana. m-am mai uitat dupa ea si ciudat mi se pare ca cica desii a zis ca-s ciudat si nu ma place deloc, de fiecare data cand ma vede se uita la mine, chiar si in timpu` orelor cand sta in dreapta mea se intinde si se uita la mine, si nu stiu, parca acum cand se uita la mine, se uita intr-un fel in care ma face sa o plac si mai mult. Faza e ca cu toate ca ea cica ar fi zis ca-s ciudat, prietenele ei, au incercat sa-i explice ca nu sunt. Si pe langa asta m-am si imprietenit cu cei mai populari din sc, cu care are ea ore si sta inainte de a intra in clasa. Si aia toti cand ma vad ma striga si zic ca-s tare, ma saluta si... ma gandesc ca poate auzind astea poate si-o fii schimbat parerea. Dar nu stiu. Sunt confuz.

Voi ce credeti? Funda la un raspuns bun. Si cine vrea sa faca panarama, nu ma supar, dar sa stiti ca e copilaresc si stupid. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| fedot a răspuns:

1) e bine ca ai prieteni intr'un timp atat de scurt;
2) bravo, inseamna ca esti de treaba daca te vad toti;
3) ar fi mai bine daca ai vorbi tu face to face cu ea.Nu e frumos sa te dai la ea pe langa prietenii ei,asta e cel mai aiurea. Daca ii zici tu,fata'n fata,nu cred ca ai ce pierde, daca te va refuza e rau, dar te vei simti multumit ca ai avut destul curaj si ai facut pasul de'ai spune.
Baftahappywinking

4 răspunsuri:
| darkus14 a răspuns:

Si eu sunt de aceeasi parere,poate mint, sigur mint, daca nu te-ar placea deloc sau te-ar considera ciudat te-ar ignora total nu crezi? Totusi nu ar strica sa vorbesti cu ea o sa iti dai seama dupa cum vorbeste cu tine daca te place.Si incearca sa te schimbi un pic, ma refer cu chestia de a fi timid, eu am pierdut multe, prea multe pe chestia asta si inca o sa pierd.Ok asta e parerea mea si iti doresc mult noroc!

| BubleBluexD a răspuns:

Ei bine thinking \E chiar foarte interesant ce ai scris aici thinking Deci la inceput nu te-a placut acum te place peste cateva zile nu te mai place din nou straight face deci gandeste`te upik poate e o fata dinaia care isi schimba parerea la fiecare 5 min -_-" eu zic ca daca u o placi continua s`o placi nu`i nici o problema dar nu te gandi la vreo relatie serioasaoh go on in orice caz eu iti urez bafta si sper sa iasa ceva smug Mult mult noroc :* [funditapuppy dog eyes?]

| xDianne a răspuns:

Fratee, in primul rand nu conteaza ca esti prieten cu popularu' ala, ca strica lumea dupa tine ca esti tare ca. pana mea. Ca sa impresionezi o fata trebuie sa fii sincer si nu un GOLAN. Fetele te abordeaza, accepti, in mintea ei " e GOLAN.da.l dracu'! " In fine.
Incearca ceva. frumos.Stie toata lumea, inclusiv ea, ca o placi. Ok.
Idee: Nu mai aborda toate fetele, arata.i ca ai ochi doar pentru ea, chiar daca nu simti nimic pentru alea. Vorbeste cu prietenii ei sa te ajute sa fiti singuri macar o data. Ca de exemplu, mergeti toata clasa, dupa ore, intr.un loc mai retras, si zile colegilor sa faca in asa fel incat voi sa ramaneti singuri. Ia.o de mana, uite.te in ochii tai, mai intai fa o conversatie scurta, ca de exemplu" Ce rece esti, inseamna ca esti sincerasmug " Apoi adreseaza.i complimente, dar nu siropoase, ceva gen " Ce ochi frumosi ai." lent, de parca i.ai simti. Zi.i ca iti place de ea, si ai ajuns sa tii la ea, doar prin privirea ei. Daca nu vrea sa stea la discutii cu tine, pune.o sa se uite macar in ochii tai[convinge.o cumva] uite.te atent, daca se uita cu sila, inseamna ca nu te merita.

| MissBimbo a răspuns:

Si daca prietenele ei mint? La asta te'ai gandit? happy