| Ingeras_3373 a întrebat:

Am gresit o intrebare nu am pus un detaliu important.
Fratele meu este in dubi si vreau sa il ajut. I-am dat si eu niste sfaturi.

Cand era in clasa a VII-a unei fete care trebuia sa treaca in clasa I ii placea de el. El a tinut-o in poala in brate ii acea seara cand era cu niste prieteni. Nu a pupat-o nu nimic mai mult decat v-am zis.

Fata are acum 15 ani si trece in clasa a 9a. Fratele meu are 22 de ani si trece in anul 4 la facultate.
Ieri eram cu el prin centru si am vazut-o pe aceasta fata carea arata super era foarte frumoasa. Fratele meu se gandea daca poate sa aiba o relatie cu ea. Stie ca e foarte mica si ca s-ar putea sa aiba probleme pe partea de maturizare dar partea de care ii e frica este ca s-ar putea sa fie foarte protector fata de ea.

Eu i-am zis ca nu e nici o problema daca e sa se iubeasca pentru ca el are rabadre cu cei mai mici decat el. Si sa aiba rabdare sa nu se gandeasca sa faca sex si sa aiba rabdare pana creste (stiu ca el nu e un obsedat de sex si ca are rabdare pana cand vine momentul potrivit si ca pune mai mult punct pe sentiment).

Stiu ca fratele meu are o prindere foarte mare la copii mai mici decat el.

Deci astept niste sfaturi pentru el. Daca vi se pare potrivita relatia? Cum poate sa o cucereasca (nu are idul ei)? Astept si alte pareri si comentatri asupra subiectului (sa nu fie nesimtite). Dau funda si vot.

6 răspunsuri:
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Are totusi 22 de ani si nu pare a gandi ca unul de 22 de ani. In ziua de azi fetele mici nu mai arata ca si cum ar fi de 15 ani dar tot sunt niste copile de 15 ani oricat ar vrea ele sa para mature (deoarece trebuie sa treci prin viata sa vezi cum e ca sa devii mai matura).
Ar putea sa mentina o relatie de prietenie si mai tarziu (macar sa se apropie si ea de 18 ani pentru ca oricum nu e normal chiar daca e sa aiba o relatie fara sex). De ce nu e normal? Deoarece ea acum o sa treaca prin multe schimbari pentru ca asta este varsta unde se schimba totul (personalitate, infatisare etc).
El practic e ca un frate mai mare. Eu ma simteam ciudat cand aveam 17 ani si eram cu o fata de 14 (si in final s-a si terminat relatia deoarece era o diferenta care se observa, chiar daca gandea mai matur decat alea de 19 ani).
Nu o sa functioneze ceea ce vrea el (mai ales daca afla parintii ei de relatie).
Sunt destule fete de varsta lui si ar trebui sa se concentreze asupra lor pentru ca in final o sa creasaca si fata aceea si poate sa tina legatura cu ea sa fie amici si mai tarziu sa incerce sa aiba o relatie cu ea.
Oricum daca nu crezi ca raspunsul meu este cel potrivit atunci sa inceapa o relatie cu ea sa vezi cate probleme o sa apara si cat de ciudat o sa fie pentru amandoi.

| Zuzu6235 a răspuns:

Nu crezi ca e cam mare diferenta de varsta? adica sunt 7 ani diferenta. el aproape termina facultatea, pe cand ea abia a intrat la liceu. si in plus fata are doar 15 ani. nu cred ca si-a inceput viata sexuala inca. nu cred ca e destul de matura pentru o realtie serioasa, poate doar una de curiozitate. sfatul meu ar fi sa mai astepte putin. sa zicem 17-18 ani, el va fi de 24-25 ani.pe langa asta, ce vor zice parintii ei cand vor auzi povestea? vor fi de acord? daca chiar tine la ea, eu zic sa mai astepte putin, apoi sa o abordeze din nou.

| thealchemist a răspuns:

La 22 ani nu e obsedat de sex si pune accentul pe sentiment? poate daca-i impotent, dupa cite stiam eu studentii sunt formele de viata cele mai obsedate de sex.
apoi, ce legatura are ca a tinut-o in poala la 7 ani? vrei sa zici ca de atunci se gindeste la ea?
oricum insa cred ca fratele tau are mari probleme daca asa cum zici tu "are o prindere foarte mare la copii mai mici decat el", ar trebui sa se duca sa se trateze.

| Adelinnaa a răspuns:

Nu prea conteaza varsta asa cum sa mai zis la 15 ani nu cred ca arata asa de mica asa eram si eu si ce daca are 22 de ani e bina ca nu se gandeste la altceva si are rabdare cu ea ar fi dragut sa fie impreuna poate vor ajunge intr-o relatie lunga si frumoasa.succes pentru fratele tau pup happy

| FreddieMercury a răspuns:

Am eu raspunsul bun, un cuvant: PEDOFiL.

| puiut_3909 a răspuns:

Daca o place asa de mult peacea fata chiar daca este cu 7 ani mai mica decat el ar putea sa fie intr-o reletie cu ea dar numai daca vrea si ea.Deoarece iubirea nu are varsta si eu care am 13 ani sunt cu un baiat de 19 ani si ne intelegen foarte bine.Chiar daca e o diferenta de 6 ani intre noi tot tinem unul la altul...succes.