| LCN a întrebat:

Am iesit de cateva ori cu o fata, am inceput sa ne cunoastem, ne intelegem foarte bine, dar mi-a spus ca a avut o relatie lunga si ca nu stie ce simte pentru mine, daca vrea sau nu, mi-a zis sa asteptam...eu am impresia ca iasa cu mine pentru consolare si nu cred c-o sa fie ceva intre noi, ma gandesc c-o sa se impace cu fostul prieten, m-am gandit sa nu mai ies si sa-i spun ca ramanem prieteni... ce parere aveti? va multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Niciodată, dar NICIODATĂ să nu (mai) ieşi cu cineva care abia a ieşit dintr-o relaţie lungă.
Şi e valabil şi pentru tine: Când vei ieşi dintr-o relaţie lungă, stai măcar 6 luni singur ca să fii sigur că n-o răneşti pe următoarea.
Strict la întrebarea ta, las-o-n pace. Mai vezi peste 5-6 luni.
Acum, există şanse mari să te rănească sau s-o răneşti tu pe ea fără să-ţi dai seama.
Sunt mai multe ca noi aşa că nu te stresa. Alta!
Salut.

1 răspuns:
| alexaaa a răspuns:

Buna! e posibil sa ai dreptate.in cazul asta, ai facut ceea ce trebuia, pentru ca nimeni nu merita sa fie premiu de consolarewinking. daca nu stii de ce sa sfarsit relatia ei, e cam greu.pentru ca poate iesi cu tine doar ca sa se consoleze, poate pentru ca vrea sa ii faca in ciuda fostului, poate ca vrea sa inceapa o noua etapa... cert e inca nu stie ce vrea pentru ea. dar poate ca chiar te place sa vrea sa incerce ceva cu tine; mai iesiti, mai vb, poate asa vei afla mai multe despre ea; dar fara sa vb neaparat despre relatia care ar putea exista intre voi 2winkingsucces!