| Jjøқεr a întrebat:

Salut TPU. De la o vreme a inceput sa imi placa de o prietena foarte buna, placut in sensul de 'a iubi'. Ne cunoastem de doi ani si am mai avut o relatie de o luna, nu a fost nimic serios. In ultima vreme am inceput sa petrec mai mult timp cu ea si, pur si simplu, m-am indragostit. Intr-o zi m-a facut sa-i recunosc in fata ca imi place de ea. Cand i-am spus ea mi-a raspuns cu un simplu "Stiam deja, te cunosc mai bine ca oricine."
Pana aici bune si frumoase, totul ca inainte. Ii sunt alaturi la bine si la greu, cum i-am fost din totdeauna, si ea mie. Avem multe lucruri in comun, aceleasi pasiuni si hobby-uri. Problema e alta. Ea inca il mai iubeste pe fostul ei prieten. M-am obisnuit cu treaba asta, insa imi tot spune intruna ce mult ii place de el, cat ar vrea sa se impace si chestii de genul. Pe mine ma deranjeaza, dar nu-i arat sau ii spun chestia asta pentru ca imi place cand apeleaza la mine pentru orice problema. Mi-a spus ca daca nu ar fi indragostita de fostul ei prieten poate am avea o sansa.
Azi-dimineata mi-a spus ca luat legatura iar cu fostul ei si, citez "E inceputul unei frumoase impacari". Ea radia de bucurie, insa eu cand am auzit am mutit, n-am stiut ce sa-i zic. Mi s-a dus pur si simplu zambetul de pe buze. Ea s-a hotarat sa nu mai vorbim pana imi "trece" dragostea fata de ea. Am fost de acord, gandindu-ma ca poate, poate o sa-mi "treaca". Au trecut cateva zile de atunci si eu ma gandesc doar la ea, zilele parca sunt ani...
Am auzit-o intr-o zi ca vorbea cu o fata despre mine. Nu stiu cum a venit vorba de relatii, si am auzit-o ca a spus "Pai de ce sa incepem o relatie daca eu nu simt nimic pentru el?" a doua zi s-a certat cu ea, eu i-am luat partea 'amicii' mele si prietena ei a inceput sa ma faca in toate felurile, ca sunt prost, fraier fiindca imi place de ea. Atunci angrySa nu ii spun numele si sa nu repet intruna cu 'ea') mi-a luat apararea spunand ca nu a intalnit un baiat asa de treaba ca mine, asa frumos si chestii din astea.
Deci, voi ce parere aveti? (stiu ca e mult de citit laughing ) Se merita sa mai sper dupa o sansa? Ce sa mai fac? Deja nu mai stiu... Mai erau multe de povestit, dar m-am gandit ca atata ajunge.

Răspuns Câştigător
| Alisse a răspuns:

Daca il cunoaste doar de cateva saptamani inseamna ca ii poate trece la fel de repede pana la urma daca spui ca isi bate joc de ea. Acum ai o sansa mai mare sa te apropii de ea ca prieten apoi pe urma vezi tu, daca e desteapta va aprecia ce trebuie!

6 răspunsuri:
| Alisse a răspuns:

Renunta la ea, daca ea acum e impacata cu fostul ei prieten nu ai la ce sa speri, trebuie sa te impaci cu idee sa fiti doar amici sau daca nu poti sa suporti asta nu mai are rost sa te amagesti nu te mai vede cu ea.

| Jjøқεr explică (pentru Alisse):

Nu s-a impacat inca cu fostul ei prieten, a zis doar ca ar vrea. Nici ei nu i-a placut ideea de a nu ne mai vedea si mi-a recunoscut ca tine foarte mult la mine. Nu as vrea sa renunt inca, nu sunt genul de persoana care renunta asa usor. N-am mai intalnit niciodata o fata ca ea si as fi prost daca as lasa-o sa plece asa usor...

| Alisse a răspuns (pentru Jjøқεr):

Te inteleg, diferenta este ca pe el il vrea ca si iubit iar la tine, tine ca la un amic sa fi constient de asta, sa nu o presezi e cu atat mai rau. Bafta oricum!

| Jjøқεr explică (pentru Alisse):

Aici ai dreptate. Ma supara ideea ca ei ii place de un tip care o raneste intruna, care isi bate joc de ea si pe mine nu. Ma gandeam ca poate cum s-a indragostit asa dintr-o data de el (il cunoaste doar de cateva saptamani) s-ar putea sa treaca tot atat de repede. Multumesc oricum de raspunsuri...

| Alisse a răspuns (pentru Jjøқεr):

Daca il cunoaste doar de cateva saptamani inseamna ca ii poate trece la fel de repede pana la urma daca spui ca isi bate joc de ea. Acum ai o sansa mai mare sa te apropii de ea ca prieten apoi pe urma vezi tu, daca e desteapta va aprecia ce trebuie!

| Jjøқεr explică:

Si, scuzati greselile gramaticale laughing.
Atunci X (Sa nu ii spun numele si sa nu repet intruna cu 'ea') -scuzati si greseala asta. whistling

| Loredana555 a răspuns:

Din pacate nu ai ce sa faci, pentru a fii impreuna cu ea, insa poti ramane prieten cu ea in continuare, daca poti sa treci peste sentimentele pe care le ai. Pentru ca ar fi pacat sa se termine o prietenie frumoasa in acest fel...