| Deanyboyy a întrebat:

Am împlinit 30 de ani week-end-ul trecut și sunt virgin.

Sunt mic de statură și arăt a copil la față, deci clar sunt condamnat la singurătate.

Știu că nu mai am șanse la o familie dar săptămâna aceasta am fost la un psiholog bun din orașul meu natal.

I-am explicat situația aproape plângând, iar el m-a trimis la o terapie de grup pentru anxietate socială plus depresie alături de alți băieți aflați în situația mea pentru o perioadă de 6 luni.

Am mai urmat în trecut un tratament anti-depresiv cu pastile prescris de psihiatru între februarie 2019 și septembrie 2020, dar l-am întrerupt la îndemnul medicului psihiatru, în septembrie 2020 încoace când m-am angajat la actualul loc de muncă.

Eu la serviciu sunt un băiat politicos, cu colegele mele mă înțeleg bine plus faptul că și cu colegii de pe tură mă am foarte bine.

De asemenea din octombrie 2019 încoace am o gașcă de 5 prieteni cu care am ieșit mereu week-end de week-end prin oraș la suc, biliard, plimbare plus plimbări zilnice prin oraș ore întregi în perioada octombrie 2019 - martie 2020 respectiv mai 2020 - septembrie 2020.

Cu colegii de serviciu de asemenea am ieșit de multe ori la suc după serviciu, deci sunt sociabil și plăcut în colectiv de restul băieților și femeilor.

Totuși, mă doare sufletul să văd că am ajuns la 30 de ani și nici o fată nu m-a băgat în seamă vreodată pe nicăieri.

Mai este cineva în situația mea?

Credeți că această terapie în următoarele 6 luni mă va ajuta să scap de timiditate în fața femeilor și să am șanse de a cunoaște pe cineva vreodată?

43 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Daca la 30 de ani bei suc...
De altfel NU te va ajuta nimic, nici Isus n-a vindecat ci Crezul lor i-a vindecat.
Dar tu Stii ca nu ai sanse la o familie, scrii chiar Tu. Cand tu u te ajuti nici Dumnezeu nu poate. Ce sa zic de niste medici care iau procentaj din medicamente

| Crackman a răspuns:

Sunt trebuie sa incerci onlinr, pe viu daca iti place o tipa mergi la ea hotarat sa obtii un numar ( faci o mica conversatie acolo ) este bine sa fii politicos dar nu prea mult, tipele detesta asta si in principal pe dating la anii tai +-5 ani dar pentru o familie 30 and below.
Important fact : Nu este recomandat sa te crezi ce nu esti ( daca tipa exagereaza eject )

| LordCristobal a răspuns:

,,Sunt condamnat la singurătate".Ai cam exagerat cu asta.
Ești prea prăpăstios, pentru fiecare bărbat exista un suflet pereche.
Și dacă fetele nu te baga in seama baga-le tu in seamă pe ele.
Te duci la una care îți place și ii zici că e frumoasa și îți este foarte simpatica și o inviți la o întâlnire în oraș. Daca accepta e bine, daca nu asta este mai încerci are balta peste.
Mai baga-te și pe Tinder sau alte aplicații de dating.
Poate prinzi ceva acolo.
Și nu trebuie să te doară sufletul că nu te-a băgat în seamă vreo fata.
Tu bucură-te de libertatea pe care o ai, alții la vârsta ta au copii și alte dureri de cap, mulți de vârsta ta sunt în relații toxice cu partenerele lor.
Eu zic sa nu te mai duci la terapie de timiditate poți scăpa și fără medicamente sau terapie.Totul pornește de la creierul tau. Daca ai zis că te înțelegi bine și cu colegii și cu prietenii înseamnă că nu ești timid, poate ți-ai inoculat tu timidate fara sa vrei.
Repeta-ti in fiecare zi in minte,, Eu am suflet de campion și o să îmi găsesc într-o zi o prințesă și pentru mine".
Sfatul meu este așa:nu te mai du la nicio terapie și bucură-te cât poți de mult de viață.Fa sport, călătorește și vezi locuri noi.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LordCristobal):

Asta cu tinder-ul e cel mai bun sfat primit pe intrebarea lui, felicitari, am avut si eu un succes enorm in 5 ani de cand am avut instalata apicatia am primit un singur mesaj si ala de la robot :X:X:X

| LordCristobal a răspuns (pentru LonelyGuy07):

Poate nu e cel mai bun sfat cu Tinderul dar cine știe poate pica ceva de acolo și pentru el.
Am câțiva prieteni care mi-au spus că au găsit multe fete pe Tinder doar pentru sex dar totodată un alt prieten mi-a spus că nu i-a picat nimic.Acum depinde de fiecare.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LordCristobal):

Ce frumos ai intors, imi place ca ai imaginatie bogata, tinder auzi la tine sa iti gasesti o fata acolo good joke man

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LordCristobal):

Mai ales la cum s-a descris el ca arata, se blocheaza browser-ul de la atatea mesaje primite de fete in spam esti nebun rolling on the floor ii da eroare 404

| Danny28 a răspuns (pentru LonelyGuy07):

Am avut si eu tinder, tinder gold chiar, am primit 6 luni gratis ca am cumparat telefon Huawei. Mi-au dat niste fete superlike si eram curios cum arata. Cand am activat tinder gold, ce sa vezi? Aveau vreo 40 si ceva de ani si restul conturi false cu poze luate de pe net. Din momentul ala am renuntat.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru Danny28):

Cum sa recomanzi totusi tinder unui om ajuns la 30 de ani fara sa atins o femeie laughing), site-ul asta e prea tare frate ma jur

| haileewatson a răspuns:

Trebuie sa te bagi singur in seama cu fete, nu sa astepti sa se bage ele cu tine in seama. Iesi afara, intra in grupuri noi de oameni, schimba-ti locul de munca, fa activitati noi, hobby-uri noi, calatoreste, mergi la sala. Lucreaza la tine, sa te ajungi cat mai bine din toate punctele de vedere. Crezi ca fetele ar trebui sa sara pe tine? Nu functioneaza asa. Ai incercat vreodata sa abordezi fete? Sa te imprietenesti cu ele? Sa mentii o relatie de prietenie care ar putea ajunge mai mult?

| anonimuIl a răspuns:

Ce înseamnă că ești mic de statură?

| LonelyGuy07 a răspuns:

Si ai nevoie de un preot sa te pui in genunchi sa iti asculte viata trista fa-ne sa intelegem? sa nu murim prosti

| LonelyGuy07 a răspuns:

Bineinteles ca sunt, e plin site-ul asta si eu tot la fel ca tine intr-o luna pe ziua americii 30 si tot vergin, opinia mea personala nu are sa te ajute cu ABSOLUT NIMIC niciun psiholog orele de terapie cu el in care iti lua banii cu abureli ca femeile nu sunt cum crezi tu, ca nu conteaza cum arati, o sa te faca sa iesi si mai turmentat de la acolo si probabil mult mai frustrat cand ai sa constati ca ai platit ceva pe nimic si ca nu functioneaza. O viata frumoasa sa ai

| LonelyGuy07 a răspuns:

Chiar poti sa te convingi singur sunt si pe Youtube o multime de story-uri pe genul tau, in care tot felul de urati deformati si rupti de realitate au apelat la ce zici tu si au ramas tot cu poola in mana

| Slovcehov a răspuns (pentru LonelyGuy07):

Eu pe Youtube vad o multime de story cu baieti deformati care stau cu femei frumoase (si nu nu pentru de bani)
https://www.youtube.com/c/SquirmyandGrubs

| Danny28 a răspuns (pentru Slovcehov):

De unde știi că nu sunt regizate?

| Slovcehov a răspuns (pentru Danny28):

Ar fi o pierdere de timp sa regizezi asa ceva. Astia doi isi filmeaza toata viata si cand s-au cuplat nu erau populari deloc

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru Slovcehov):

Sigur ca da, lasa vere omul in pace esti dus cu pluta, cum sa crezi videoclipul ala daca isi gaseau toti nu existau comunitatii de INCEL cu sutele pe Youtube, in care toti isi spun povestea avuta sau experientele de viata bazata pe refuzuri din partea femeilor, oare procentul ala exagerat de barbati minte in favoarea unui caz la 1000 de sta una cu un handicapat in rotile? Gandim si noi, serios

| Slovcehov a răspuns (pentru LonelyGuy07):

Comunitati incel exista pentru ca exista si multi bolnavi la cap.
Rezolvati-va traumele si o sa fiti ok. Daca ai traume si un pattern prost normal ca atragi doar un anumit tip de femei sau daca esti extra badaran si taran dar ai pretentii la fete delicate, evident ca esti refuzat.
Oricum problema e la voi
Pentru ca majoritatea oamenilor POT sa isi faca o iubita oricum ar arata, cunosc o gramada de barbati mediocrii care isi fac cate zece in acelasi timp (nu sustin)
Voi sunteti o minoritate
Daca ati gandi serios nu ati fi aici

| LonelyGuy07 a răspuns:

Singura ta scapare, cat a mea sau a multora de pe site-ul asta, din pacate si o spun cu mana pe inima, e sa iti faca cineva cunostinta cu o fata aflata in situatia ta batuta de soarta, care cum necum, te-ar accepta pentru ceea ce esti, fie financiar, aspect fizic si 0 experienta sexuala, dar ma tem ca nici alea care n-am fost ciocnite vreodata pana la o anumita varsta ar accepta un barbat in sensul cuvantului virgin la 30 de ani! Iti inteleg frustrarile ca e ceva normal, dar va trebui sa te obisnuiesti cu ideea ca singurele tale raporte sexuale vor fi cu cauciuc peste si pe bani din pacate, asta daca doresti lucrul asta, in rest numai spera ca speri degeaba

| LonelyGuy07 a răspuns:

Georgex sau cum te cheama de mi-ai dat mesaj in privat si nu iti pot da inapoi, stai cuminte prietenash, nu sunt atat de prost pe cat par sa nu imi dau seama, l-am mirosit din prima, acum ce sa ii fac sa il mai jignesc si aici de ce, singura lui scapare din realitate este TPU in care isi varsa oful la ce sa mai dau cu jigniri? poate ma impac cu el si il fac asociatul meu la jocuri mai stii rolling on the floor) sa ii mai dau o alta fereastra de evadare

| LonelyGuy07 a răspuns:

Tot pentru george ca mai intri sa vezi ce scriu, ce pot sa mai am eu cu el, el saracul e atat batut de soarta incat nu merita sa imi pun mintea cu el, la ce sa ii mai aplific si eu suferinta, dar ma uimeste cum nu se satura si el odata cu problema asta a lui pe sute sau mii de conturi, nu vrea nici sa il pici cu ceara sa inteleaga ca aici nimeni si nimic nu o sa il ajute referitor la problema lui, ba o sa il demoralizeze si mai mult ce ii zic astia cu ce il mint gen

| Morbid a răspuns:

Terapie 6 luni pentru a te ajuta sa scapi de anxietate sociala. = ))
Daaa clar ca o sa scapi de anxietate cu femeile. De n-o sa mai ai bani nici sa iesi in oras cu ele. =)

Problema la tine este ca esti prostit de toata lumea. Si ai 30 de ani, nu cred eu ca la prietenii tai incepi sa te plangi cu lacrimi in ochisori de problemele tale si sa-i freci la cap incat sa te trimita la nebuni. Pur si simplu esti relaxat si stai cu ei. Abtine-te in a te mai plange mai ales la femei/ sau oameni necunoscut deoarece te mananca de viu (profita de pe urma ta)sau te mai si sutulesc in loc sa le fie mila de tine laughing
Problemele astea spune-le doar la mamica/bunica/ mãtusicã sau cui oi vrea tu. In care ai incredere ca iti vrea binele.

| ZappyTv69 a răspuns:

La 30 de ani suc? Tot zici că nu te-a abordat niciodată vreo fata, dar tu ai încercat sa abordezi pe vreo fată
de care îți place? Ai inviatat vreo fata în oraș, ai scos-o la întâlnire? Ia-i arat că simți ceva pentru ea? Sa nu te aștepți că vine o fată să-ți zică că vrea să vă căsătoriți, că nu merge așa. Lucrează la tine

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru ZappyTv69):

Oricum el nu o sa raspunda, dar sunt curios de o chestie, de unde pana unde idee asta a ta ca daca eu ma duc acum sa abordez pe strada o fata imi va accepta propunerea de a merge sa bem ceva! fa-ma sa inteleg oi fi eu prea cretin si nu stiu

| ZappyTv69 a răspuns (pentru LonelyGuy07):

Nimeni nu e cretin! Dar nu zic așa orice fată, de exemplu o colegă, sau o prietena, vorbești cu ea, o ajuți, ii faci mini-cadouri! N-am pomenit nimic de așa orice fată care o vezi pe strada.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru ZappyTv69):

Numai incerca fratiorul meu de pe numai stiu ce cont sa dai la o parte realitatea, crede-ma pe terminatul asta nu il ajuta cu absolut nimic, vrei sa pricepi niste conceptii despre dating sau nu e problema ta, numai da tu cotite ca nu tine, cel putin pentru mine, incerci degeaba crede-ma

| ZappyTv69 a răspuns (pentru LonelyGuy07):

Da frate, asta e sincer terminat, la 30 sa bei suc? Se mai și plânge. Eu incerc in general sa ii ajut pe toți, dar unii nu sunt de ajutat

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru ZappyTv69):

Ce treaba o avea sucul ala firar mama lui a dreacului cu faptul ca pana la 30 de ani nu a vrut nicio fata sa iasa cu el, sa ma bata dmz daca iti inteleg logica

| LonelyLoner92 a răspuns (pentru ZappyTv69):

30 Mai | ZappyTv69 a întrebat:

Hey TPU. M-am certat cu bunica mea pentru că uneori mă ia valul când sunt supărată și îi mai zic chestii urate. De obicei tot mă bate la cap să mă pregătesc pentru școală cu 2 ore înainte să plecăm și uneori îi spun "marș" sau chestii de-astea

1. Tu ești o puștoaică aflată în liceu care o jignești pe bunica ta spunându-i "marș"?

2. Părinții tăi îți plătesc internetul lună de lună iar tu jignești userii pe TPU?

3. Faptul că un om bea suc ți se pare ceva anormal?

4. Dacă el ar fi băut 3 - 4 halbe de bere cu colegii lui după serviciu era mai bine?

5. Sau dacă ar fi fumat un pachet de țigări la două zile era mai bine?

6. De ce fetelor nu le plac băieții timizi și cuminți?

| ZappyTv69 a răspuns (pentru LonelyLoner92):

Ce ai fratele meu? Nu am jignit pe nimeni, și chiar daca aș fii făcut-o este fix problema mea! Iar pentru a avea tu la noapte somn ușor, e și o prietena de clasa a patra pe cont. Eu am 25 de ani, îmi trăiesc așa cum vreau viața așa cum vreau, și chiar mulțumesc că-ți pasă de mine! Și așa încheiem discuția.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru ZappyTv69):

Te-ai gandit si pe cine sa ajuti cu sfaturi crede-ma ca daca i-ai vedea ''fatau'' ai realiza ca te lupti cu morile de vant si ca e inutil, du-te si traieste-ti viata nu il mai amagirolling on the floor)

| LonelyLoner92 a răspuns (pentru ZappyTv69):

Acum 16 ore | ZappyTv69 a răspuns:

Da frate, asta e sincer terminat, la 30 sa bei suc? Se mai și plânge. Eu incerc in general sa ii ajut pe toți, dar unii nu sunt de ajutat.

TPU este un site in care ne ajutăm reciproc.

Nu inteleg de ce l-ai făcut terminat pe "deanyboyy"...

| ZappyTv69 a răspuns (pentru LonelyLoner92):

Nu am început eu cearta. Vei vedea că nu l-am făcut eu prima terminat. Iar dacă la 30 de ani te comporți așa. ești terminat rău.

| LonelyLoner92 a răspuns (pentru ZappyTv69):

Cel puțin eu cu el ne plătim internetul din salariul nostru.

Ție, părinții tăi îți plătesc internetul puștoaico.

O zi plăcută să ai și învață să înfrunți singură greutățile vieții.

| Slovcehov a răspuns:

Sunt mic de statură și arăt a copil la față, deci clar sunt condamnat la singurătate.

CE PROSTIE. Fratele meu are 1, 65 si 22 de ani si are iubita

Nu stiu de ce te-a trimis la anxietate sociala, iti e frica de femei? Tremuri cand mergi pe strada? Ca asta e un diagnostic dur si nu pari sa ai asta ai doar un complex enorm si poate depresie (dar nu sunt medic? oricum eu cunosc persoane cu anxietate sociala si NU sunt ca tine, se izoleaza complet de frica, nu pot merge nici la magazin singure)

Cred ca orice terapie ajuta cat timp ai mintea deschisa

| Slovcehov a răspuns:

Repet, fratele meu are 1, 65 si are iubita (22 de ani amandoi), prima iubita a avut-o la 15 ani cand avea 1, 59 maxim poate ar fi cazul sa accepti ca ai o personalitate de rahat
Daca tu nu ai vorbit in viata ta cu femei si doar le-ai vazut pe Youtube normal ca esti asa superficial
Intr-adevar barbatii nu sunt foarte atragatori cand sunt mici, dar o gramada de persoane TREC peste asta ca o relatie nu se rezuma la asta

Ia zi-mi ce pasiuni ai, cu ce iti petreci timpul, ce ai facut semnificativ pana la varsta ta? Pun pariu ca esti un pierde-vara.

| Slovcehov a răspuns:

Stai cam prost cu nervii. De asta o sa mori singur.

| Slovcehov a răspuns:

Eu retard, si totusi, tu esti cel care moare singur rolling on the floor

| DepikaPadukone a răspuns:

Sincer iți spun cu adevărat din toată inima. O labă este mai sănătoasă decât o cu*vă.

| Bun123 a răspuns:

Spui ca nu te-a abordat niciodată vreo fata.dar tu ai încercat sa abordezi pe cineva de care sa-ți placa? Ai inviatat vreo fata în oraș, i-ai adus flori? Ti-ai exprimat im vreun fel atracția fata de ea? Nu te aștepta să vina vreo fata si sa zică, ia-ma de nevasta, ca nu merge asa..trebuie sa lucrezi la tine.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru Bun123):

Serios tu l-ai abordat la modul cum s-a descris fizic, aratand a copil la 30 si cu o inaltime mult sub standardele impuse de femei laughing) ma faci sa rad foarte haioasa

| Cosminimum a răspuns:

Tot ce te înconjoară este energie. Absolut tot și noi oamenii iar atâta timp cât îți menții aceeași mentalitate, părere despre tine și te raportezi la cum te simți în fiecare zi vei rămâne în aceeași stare. Schimba mediul și uita de tot identitatea ta veche, cea de acum. Permite ți sa numai ai niciun gând din cele avute acum. Crede puțin într un viitor cum ți l dorești și încearcă sa trăiești fiecare zi ca si când ai devenit persoana dorita de tine. Ușor. Lucrurile se vor schimba.