| mary96 a întrebat:

Am in clasa un baiat de care m-am indragostit de 3 saptamani dar nu da semne ca ma place. eu sunt genul care le pune pe toate la suflet si plang dupa el mai tot timpul. Am nevoie urgenta e ajutor!

Răspuns Câştigător
| TuguiMihai1 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el...
Incerca sa ramai singura cu el si sai vorbesti despre faptul ca il placi direct...
Chiar daca nu vei fi cu el vei afla daca este intresat si iti vei scoate asta din minte...
Ai grija sa nu vorbesti rece si distant pentru ca il poti intimida si sa creada ca faci misto de el...
Succes

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

A te indragosti este ceva tare frumos. Nu se plange pentru asa ceva. Nu putem avea tot ce vedem frumos pe lumea aceasta.

| oOoBrBoOo a răspuns:

Pai daca iti place de el mergi la el si intrabal daca te place sau zi la un prieten dea lui sau la o prietena care se intelege mai bine cu el si zi sa il intrebe daca te place pe tine si dupa aia afli daca te placebig grin. FUNDA?puppy dog eyes

| MasterMirror a răspuns:

Totul porneste din chestii mici, adica sa ii mai faci cate un compliment cand i te adresezi, sa t einteresezi ce domenii ii plac si daca ai cv in comun se te bagi si tu. Cand vorbesti cu el privestel in ochi si incearca sa ai o toanliatate corespunzatoare(adica calma si sa nu dai impresia de irinie)... sper ca am fost de ajutor cat-de-cat

| Zooy_Rebeca_1992 a răspuns:

Mama la fel sunt si eu, imi place de colegul asta...si am plans de cateva ori ca eu il bagam in seama si el nu pe mine.
Nu prea stiu nici eu ce sa fac, dar pentru tine am o idee geniala.
In primul rand de unde sti ca nu te place, asa ca nu te da bautua, si nu pune la suflet char tot.
Ar trebui sa incerci mult mai mult sa comunici cu el, sa ii ceri temele, sau te prefaci ca ti-ai uitat cartea acasa si s-o imprumuti de la el etc.
Bafta multa!