| ioanamaria2000 a întrebat:

Am inceput a doua folie de anticonceptionale pe data de 15 martie. Prima folie am inceput-o pe data de 15 februarie. Din ce scrie pe prospect mereu ar trebui sa incep o alta folie pe data de 15 a lunii. Dar acum, dupa calculele mele, fiindca februarie a avut 28 de zile, o sa incep o noua folie pe data de 12. Este ok, nu? Eu le-au luat corect.

1 răspuns:
| Xpressurself a răspuns:

Ce nevoie ai de hormoni sintetici când o poate scoate la timp. Ai trei gauri, una o poți folosi când nu ești fertilă, a doua când ești fertila și gura are farmecul ei. În plus pana sa ajungi la pilule te puteai gândit la fir sau diafragma. Iubita mea folosește diafragma fără nici o substanță, fără spermicid. Doar diafragma și apoi se spală.
Chiar între medici sunt doua tabere, o parte nu recomanda deloc pilulele.