| Mariaaassa a întrebat:

Buna in luna Februarie am început sa iau anticoncepționale am luat o folie întreaga de 28 de pastile și din alta folie doar î3 pastile (a treea pastila am luat-o in ultima zi de menstruație normala data de 21 feb).La 6 zile după ce am terminat și cele 3 pastile de luat (pe data de 28feb)mi-a venit menstruația care a durat 4 zile de pe (28-feb pana pe 3-martie) (eu de regula aveam 7zile). După ziua ocupație pe 13 Martie timp de o săptămâna am avut mici scurgeri. Acum pe 26 Martie trebuia sa îmi vina menstruația dar nu a venit mi-a întârziat 5zile acum dureri de ovare am, sunt balonarea (ca de obicei) doar ca nu îmi mai apare. E din cauza anticoncepționalelor ca nu am luat și a2a folie pana la final sau ce se întâmpla?
PS: la contactul sexual nu și-a dat drumul in mine, pentru ca aveam un ciclu menstrual foarte regulat înainte după ce am luat a4a pastila din prima folie am început sa o facem "ne protejat"

1 răspuns:
| MrsM a răspuns:

Buna!
Părerea mea este sa consulți un medic specialist! Sa dozeze corect nivelul de hormoni de care corpul tău are nevoie.
Și eu am pățit un lucru similar și am fost la Medic am schimbat pastilele și totul a fost in regula, dar am renunțat la anticoncepționale.
Se găsesc foițe anticoncepționale și la mine sunt ok decât cu pastile. Succes!