| ALLICE_5565 a întrebat:

Am inceput sa iau la recomandarea medicului Jeanine din octombrie 2009, apoi anul acesta in iulie le-am intrerupt.Nu am mai avut niciun contact sexual pana in septembrie iar cand l-am avut a fost neprotejat dar nu a ejaculat in vagin. Tin sa mentionez ca menstruatia a fost regulata in tot acest timp. Apoi in octombrie mi-a intarziat 4 zile, apoi a venit absolut normal.Aceeasi poveste si in noiembrie doar ca atunci a intaziat 6 zile. Mi-am facut 4 teste de sarcina, in perioade diferite si toate au iesit negative.Luna aceasta iar mi-a iar 8 zile si ink nu mi-a venit. Pot fi insarcinata?
Am uitat sa va zic ca anul acesta in vara am fost la ginecolog de 2 ori pentru ca aveam mari dureri in timpul contactului sexual. Mi-a spus ca am uterul inflamat si candidoza vaginala, si mi-a prescris un tratament cu ovule. Dar se pare ca problema nu s-a rezolvat pentru ca si la momentul actual am acelesi dureri. Poate influenta problema aceasta intarzierea mentruatiei?

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata. Cred ca ti-ai tratat superficial infectia si acum se complica. Ar trebui sa te vada un ginecolog, dar nu de doua ori, ci pana iti rezolvi problema (am vazut femei care au facut tratament si 2-3 ani pentru o candidoza neglijata, cu consulturi ginecologice in fiecare luna si tratamente complexe).