| Mirela123yz a întrebat:

Am incercat sa-l masturbez pe iubitul meu, fiind prima data cand am facut asta, nu stiam ce si cum dar am incercat. I-am spus ca sper sa nu dureze mult si sa-si dea drumul mai repede, nu stiu notiunea timpului dar trecusera maxim 3 minute si i-am zis ca ma doare mana, mi-a zis inca putin ca simte ca si da drumu, apoi m-am oprit, am luat mana, am mai stat putin si am incercat sa-i fac iar, dar tot asa cateva minute si tot nu si-a dat drumu si am renuntat.
Intrebarea mea este, de ce nu si-a dat drumul?
El a zis ca atunci cand ii venea m-am oprit.
Nu era destul de excitat?

36 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Probabil ca a simtit o presiune din partea ta cand ai spus ca speri sa termine repede.

| Violleta2022 a răspuns:

Da pe el il dureau mainile, sau ii era scarba?
Daca ai putin bun simt, da-i pace sa-si faca sigur laba, ca-i injositor pentru o fata sa-i mai faca si asta.

Spune-i ca are 2 maini si cand oboseste cu una, poate continua cu cealalta, dar sao o faca intr-un mediu mai putin jenant, nu in fata unei fete si nu rugand pe altii sa-l masturbeze.

| Mirela123yz explică (pentru Violleta2022):

Vorbisem despre chestia asta in mesaje, si i-am zis ca o sa incerc dar daca imi e scarba nu ii fac, alte lucruri "sexuale" nu am facut. Suntem impreuna de 1 an si 3 luni, am zis ca sa incerc sa l multumesc si pe el.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mirela123yz):

Imi pare rau sa-ti spun, dar este un porc, daca ti-a cerut asa ceva.
Un om cu bun simt si care pretinde ca te iubeste, nu-ti cere sa-l masturbezi tu.
Masturbarea se mai cheama autosatisfacere si se practica de unul/una SINGUR(a), in intimitatea camerei tale sau la baie, nu in public, ca atunci este o problema psihica, numita exchibitionism.

| Dana1999 a răspuns (pentru Violleta2022):

Anastasia,de data asta exagerezi. Sunt iubiți iar masturbarea e o practică sexuală si in doi. Dacă fata a vrut să i faca dar nu se pricepe asta e. Nu e nimic stanjenitor in asta ca doar nu a făcut o unui străin ci iubitului ei.

| Adry05 a răspuns (pentru Dana1999):

Nu te chinui că n-ai cu cine. în epoca aia când a trăit ea se duceau servitoarele să-i facă laba, nu soția, soția era numa pentru sex pentru turnat plozi laughing))

| mihai69 a răspuns (pentru Dana1999):

N-ai cu cine... rolling on the floor

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dana1999):

Tocmai, ca nu-s iubiti, odata ce nu au facut sex impreuna, nici masturbare impreuna... doar el i-a cerut ei sa-l masturbeze.
Lucru scarbos de altfel, ca ti-o poti freca si singur acasa.

| Stefancalin1997 a răspuns (pentru Violleta2022):

Tanti, vremea regelui a trecut, daca fata vrea sa facă de ce nu? Mai lasă ne cu politețurile astea, când sa se simtă bine la 80 de ani?

| Dana1999 a răspuns (pentru Violleta2022):

Păi sunt iubiți ca sunt împreună de un an si
Asta a fost pana acum practica lor sexuală
Nu vad de ce ar fi anormal

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Oamenii își fac asta reciproc în cuplu, e o altă formă de plăcere pe lângă sex. Dacă desigur una dintre persoane nu este de acord asta e o cu totul altă poveste. Indicat ar fi sa fii cu cineva cu care ai lucru ăsta în comun.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dana1999):

A explicat fata ca sunt impreuna de 1 an, dar NU au facut nimic pana acum, doar el a rugat-o in email sa-l masturbeze cand se intalnesc si ea a spus ca va incerca.
Asadar NU a existat nici un fel de activiate de petting sau sexuala inainte, a fost prima tentativa de atingere sexuala in care el i-a cerut ca ea sa-l masturbeze.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate oamenii isi fac asta in mentalitatea ta, ca experienta sexuala vad ca nu ai si nici sanse sa gasesti o fata, dupa cum afirmi pe aici, deci vorbesti in necunostinta de cauza.
Eu pe de alta parte am un sot si o relatie sexuala de foarte multi ani si-ti spun ca sunt anumite lucruri pe care nu le ceri partenerului, la prima intalnire sexuala, ca in cazul acestei fete.
Total de acord, asa ceva se face in intimitatea cuplului, nu la prima intalnire sexuala, acnd sunt convinsa ca el a vrut de fapt sa obtina un oral de la ea, dar i-a fost rusine si atunci i-a spus sa-i faca o laba.

| Liviu a răspuns (pentru Violleta2022):

Imi pare rau sa iti spun virginutele ca tine nu au viata lunga in relatii. Dupa 1 an si nu stiu cate luni, o labuta e normala, intelegi? Acum daca tu esti vreo tipa care e de alta religie si vrea sa fie virgina pana in noaptea nunti, sorry. Numai fi asa de acida in mesaje, tot observ ca esti foarte agresiva in limbaj, sa iti fie rusine! Invata sa respecti omu si sa accepti ca nu toti gandesc ca tine.Lasa fata in pace, e o relatie stabila, era ok si un oral happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru Liviu):

Ma umfla rasul, cand vad ce prostii poti scrie despre mine, fara sa ai habar cine sunt si ce hram port.
Sunt maritata de multi ani si am 2 copii mari, o casnicie lunga si fericita.
Sunt persoane pe acest forum care ma cunosc personal, si stiu adevarul.

Iti dau un singur sfat: evita-ma daca nu ma inghiti, sau nu-ti place ce scriu!

| Liviu a răspuns (pentru Violleta2022):

Sa iti traiasca,iti urez multata sanatate, minte(daca crezi ca ai nevoie, sau nu.) si tot ce vrei tu acolosa.Dar problema e ca, daca spui chestia asta, trebuie sa fi mai matura, si sa intelegi chestiile.Numai suntem pe vremea lu impuscatu.Asta e ideea,si eu discut cu femei divortate, femei vaduve, femei care nu se inteleg cu barbati, si toate trecut de 45, dar care e ideea? ideea e ca lumea evolueaza, nu se opreste pentru mine, sau pentru tine.Trebuie sa tinem pasu, oralu, analu, si mai stiu cum si ce, e ceva normal. Daca maine apare sexu orbital, fi tu sigura ca putem sa ne opunem noi cat vrei.Cat despre dat cu batu in balta, ador sa fac valuri, deci laughing numai fi asa agresiva ouf happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Raspunsul meu a fost unul clar. Am spus clar "în cuplu" ci nu la prima întâlnire. Iar prin "indicat ar fi sa fii cu cineva cu care ai lucru asta in comun" poate insemna faptul că ea nu vrea să îl masturbeze sau sa-i faca oral, etc. Deci trebuie sa găsească pe cineva cu care sa aiba lucruri in comun si sa meargă pe aceeași lungime de undă. Nu mai fii răutăcioasă ca n-ai de ce.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am experiență sexuală în doi ani cât nu ai avut tu in toată existența. rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Apropo, ai cam gresit categoria. Sexul este de mai multe feluri si nu de ieri sau de alaltăieri ci de sute de ani.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai baitel, tu stii cu cine stai de vorba?
Cum sa nu am experienta sexuala, daca am treizeci si ceva de ani de casnicie si 2 copii?
Tu vorbesti esti in acadolescent si cu dooar 1 an de experinta sexuale, crezi ca detii recordul mondial si cunosti totul despre sex?
Eu spun asa, daca ai bun simt sa stai in banca ta, tinand gurita inchisa, fiindca esti inca novice in ale sexului, vei parea mai inteligent decat esti.
Apropo, masturbarea-i nu se considera sex, deci nu o pune la numaratoare laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am făcut sex în ăștia doi ani cât nu ai făcut tu in 30. Bineinteles ca am experiență sexuală din moment ce tu ai facut sex cel mai probabil in acelasi poziții și monoton, nu ai incercat niciodată nimic nou. Cred ca deja ai intrat la menopauză. Vezi-ti de vasele tale.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma umfla rasul de ce minciuni poti scoate.
Ti-am mai explicat ca laba nu se considera sex! laughing
Si te mai intrebi, de ce fetele nu se uita la tine...

| mihai69 a răspuns:

Faptul că nu te pricepi să provoci destulă plăcere prin manipularea organului amicului tău e doar o parte a problemei. Faptul că ai o atitudine de tipul "moartea pwlii" e de fapt motivul principal pentru care nu ai reușit să-l duci până la finalizare.
___
PS pentru corecta informare a cititorilor, în ciuda opiniei unor antescriitori, masturbarea nu e doar un act solitar, ci e un act erotic ce se poate practica și în cuplu, fie ca preludiu, fie chiar în loc de act sexual propriu zis.

| minrest a răspuns:

Mirela, sexul nu se face asa; nu aveai nevoie sa ii spui ca speri sa nu dureze mult, desi era normal sa speri asta, mai bine schimbi pozitia mainii, decat sa spui ca te doare mana; daca miscarile rapide te solicita prea mult, puteai sa ''mulgi'', sau alte mangaieri. Cinci minute e putin. Trebuie sa faci asta destinsa, dupa preludiu, si nu neparat miscari rapide de du-te-vino; magia nu sta in mecanica, ci in prezenta ta. A notiunea de ''conventie'' in arta? Ei bine, sexul depinde de conventii, ca si arta; conventia in sex este ca iti place ce faci.

| Goete a răspuns:

Cum sa fi fost destul de excitat cand de.la.inceput i-ai taiat elanul si i-ai spus ca speri sa nu dureze.mult?

| Dalmore a răspuns:

Cum să-i spui că speri să termine repede rolling on the floor Un fel de: hai dracu, mișcă, să scap odată.

| Endoryus a răspuns:

Depinde si de tine. Daca esti incordata de parca faci ceva cu scarba poate omu s-a prins si i-a taiat din nivelul de excitare. Chestiile astea sunt bune la inceputul unei relatii cand sunteti mai tinerei. Las-o pe baba aia care face sex cu lumina stinsa, e mai comunista ea asa.

| Marius22222222222 a răspuns:

Un lucru inceput trebuie dus pana la capat

| Dandinelle a răspuns:

Tu vrei ceva sa nu dureze mult cand vrei sa oferi placere?
Dureaza pana prinzi miscarea vorba aia, nu e ca si cum ai mana de aur, cum o atingi cum isi da drumul. Daca te doare mana, schimba mana, sa se bucure si el putin mai mult. Daca te opresti mereu normal ca nu se duce nimic la bun sfarsit.
Pune-te si tu in locul lui, incepe sa-ti faca ceva, sa se joace cu tine si tu incepi sa te simti din ce in ce mai bine si deodata se opreste, te lasa putin si incepe iar. Cat de bine te-ai simti atunci? Tu intrebi de ce nu si-a dat drumul dar in urmatorul rand scrii cum ti-a raspuns si el, ca te-ai oprit.

| Stropdeploaie a răspuns:

Tr a pacalit! Voia doar sa i o...

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

I-ai tăiat elanul datorita faptului ca te-ai oprit și te-ai "plâns" ca te doare mana. Dacă el era aproape și tu te-ai oprit. Nu ai mai reluat de unde ai rămas pentru ca el a "ieșit" din stare, s-a mai "calmat".

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Ok ai facut o pentru prima dată dar puteai macar sa taci din gura si sa nu i zici sa si dea drumul cand vrei tu, e clar ca ai facut asta din obligatie macar puteai mima ca esti si tu fericita ca faci chestia asta pentru prima dată si era mult mai ok...

| Nyarlathotep a răspuns:

"Iubitule, sper ca-ti dai drumul cat mai repede pentru ca nu am chef sa stau dupa tine pana iti dai drumul si nu-mi pasa daca te satisfac pe deplin". Apoi intrebi daca nu era suficient de excitat. Poate nu era constient de asta, dar in subconstientul lui deja i-ai omorat cheful.

| elaventurero a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Impecabil raspuns! OMG sublim.
Meriti fundita.

| Lule a răspuns:

Nu e vorba ca nu era suficient de excitat, doar ca te-ai oprit cand el era aproape de climax si cand faci asta dupa aceea poti sa fii un guru al sexului, nu il mai faci sa ejaculeze sau daca o face intensitatea va fi cu mult diminuata si nu va fi nimic special.
Daca iti va face si el tie asta incerca sa-i indepartezi mana cand esti aproape de climax sa vezi ca e foarte frustrant sa nu termini si atunci il vei intelege si pe el.
Nu-i nimic scarbos in a-ti satisface partenerul ( ma refer in general si la ambele sexe) daca cumva doar o clipa iti provoaca ceva dezgust inseamna ca nu e el partenerul potrivit pentru tine, deoarece atunci cand iubesti pe cineva tu te mai gandesti la nimic, totul vine de la sine

| elaventurero a răspuns:

Deci Mirela, data viitoare cand mai iti oboseste mana surprinde-l si foloseste-ti gurita. happy