| XyYx a întrebat:

E bine daca iubitul meu isi da drumu mai greu? Adica daca o partida dureaza in jur de 20 de minute e ok? Sau inseamna ca nu se simte bine cu mine? E bine atunci cand isi da drumu mai repede sau atunci cand dureaza mai mult?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

20 de minute este media normalului, deci nu ejaculeaza greu, ci mediu. Inseamna ca iubitul tau este normal, adica ca orice barbat isi poate controla ejacularea. Nu are legatura cu cum se simte. Orice barbat normal isi controleaza ejacularea si ejaculeaza cand vrea. Puteti avea acte sexuale de 3 minute, acte sexuale de 3 ore, dar in medie veti avea acte sexuala de 20-30 de minute. NU asta e important, exista doar doua lucruri importante: sa se poata controla si sa nu ejaculeze fara voia lui si sa fiti amandoi satisfacuti (adica sa fi avut si tu orgasm si sa simtiti amandoi ca ati obtinut maximul din fiecare act sexual)

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca cu cat il tine mai mult cu atat mai bine

| unknownn a răspuns:

Zi mersi că nu îşi dă drumu' în 2 minute şi că poate să te satisfacă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred ca esti prima care se plange ca il tine prea mult

| Azµre a răspuns:

Actul ideal, normal durează între 5-7 minute, ce e sub 5 minute e scurt, iar ce este peste 7 minute este mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este nici o problema.Perioada de care vorbesti, difera de la om la om si depinde de starea psihicain care se afla, de dorinta precum si de comportamentul cuplului in astfel de situatii.Mult noroc.

| victorandrei a răspuns:

Pai tine-l 2 luni pe pauza sa vezi dupa in 5 minute se termina laughing Nu este nici o problema se presupune ca voi femeile vreti cat mai lunga si cat mai intensa durata nu in 5 minute sa pice mort...

| Veleno1 a răspuns:

Normal ca e bine, doar nu vrei sa o bage si gata sa se termine.

| Omniscient27 a răspuns:

NU va convine nici cum! Daca termina in 2 min nu e bine ca nici nu a-ti inceput iar daca termina in 20 de min nu e bine ca înseamna ca nu e atras de tine laughing)depinde de fiecare baiat straight face

| lulutza13 a răspuns:

Eu cred ca se refera la gradul de placere.Adica daca termina greu poate nu ii place cine stie ce si cand termina repede inseamna ca i-a placut foarte tare..Eu zic ca e ok 20 oricum depinde si de starea fizica in momentul ala, daca are altele pe cap etchappy.Dar in functie de pozitie poate sa aiba senzatii mai puternice sau mai slabehappy.

| Kata_Katalin_1979 a răspuns:

Este ok, nu e nici-o problema, la mine dureaza si mult mai mult si ma simt fff bine.