| Luci88 a întrebat:

Hey, de ce iubitul meu isi da prea repede drumul la sperma? e prea excitat, sau de ce? facem dragoste 5 minute si isi da drumu, ce trebuie sa faca sa nu isi mai dea drumu asa repede? aveti vreo idee ceva? sparyuri ceva? va multumesc:* Funda:*

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sufera de o problema de potenta numita ejaculare precoce care se datoreaza, de obicei, excesului de masturbare in adolescenta. Puteti folosi prezervative speciale (cei de la Durex au o varianta numita Performa, care il vor ajuta putin). Pentru o rezolvare complete a problemei, va trebui sa aveti rabdare si multa intelepciune. El, de cate ori simte ca se apropie de orgasm, trebuie sa se opreasca, sa intrerupa penetrarea pentru cateva minute (in care va sarutati, mangaiati, dar lasati excitatia sa se reduca un pic), apoi reluati actul sexual. Faceti asta de fiecare data, asa incat sa duceti actul sexual la un minim de 20-30 de minute. In 6 luni veti observa imbunatatiri (se va opri mai rar, durata dintre opriri va fi mai lunga) iar in aproximativ 2 ani va reusi sa-si controleze ejacularea asa cum este normal.

| eluboy13 a răspuns (pentru Brigaela):

Aiii de capul meu... Ce inseamna exces?laughing
Oricum ma las de astea, eu am crezut ca e sanatos rolling on the floor

| Brigaela a răspuns (pentru eluboy13):

Exces inseamna mai des de 2-3 episoade pe saptamana, folosirea pornografiei inainte de 17-18 ani, dependenta (in sensul ca nu pot trece 2-3 saptamani fara masturbare)

| eluboy13 a răspuns (pentru Brigaela):

Aii de capu meu...Eu ma gandeam ca exces inseamna de mai mult de 1 data pe zi laughing

| Brigaela a răspuns (pentru eluboy13):

Un om normal nu ar trebui sa aiba atat timp liber. Ar trebui sa ai mai multe ocupatii importamnte si interesante. E un semnal de alarma pentru tine ca ti-ai gasi timp de masturbare in fiecare zi, inseamna practic ca risipesti aiurea timpul.

| Demonull a răspuns (pentru Brigaela):

Vezi sa nu il ranesti cu vorbele tale taioase happy daca nu are cu cine ce sa faca si el...laughingbine ca ai precizat „Om normal" rolling on the floor

| Brigaela a răspuns (pentru Demonull):

Nu ma refeream la asta, ma refeream la faptul ca un adolescent ar trebui sa aiba o viata activa si interesanta. Imi amintesc ca in adolescenta aveam mereu ceva de facut, in nici un caz n-as fi avut timp de pierdut cu masturbarea in fiecare zi, cand atatea lucruri mai interesante ma asteptau. Si evident ca nu e vorba despre sex, asta nu este o preocupare de adolescenti, ci de tineri mai maturi.

| Demonull a răspuns (pentru Brigaela):

laughingImi place gandirea ta, ai dreptate nu de adolescenti happy

| Luci88 explică (pentru Demonull):

Adițu92 si AzureB126149 am impresia ca voi sunteti niste din asta care traiesc ca sa nu moarahappy atata minte aveti voi? nu aveti altceva de facut? decat sa comentati aiurea pe net? voi credeti ca va baga cineva in seama?

24 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Aolo e simplu
Asadar, daca din momentul penentrarii si pana la ejaculare se scurg 1- 2 minute, actul sexual se considera a fi prea scurt. Pe de alta parte, daca dureaza intre 15 si 30 de minute, actul sexual propriu-zis este considerat a fi prea lung. Ideal este intre 5-7 Minute!
nu sufera de absolut nici o problema! dai si tu pasarica in fiecare zi sa vezi cum o sa stea si o ora...

| Azµre a răspuns:

Conform cercetatorilor, durata adecvata a penetrarii se situeaza intre 3 si 7 minute, iar actul ideal dureaza 7 - 13 minute.

| Demonull a răspuns (pentru Azµre):

Putin ma omulelaughing)na acum depinde cat ii tine pe fiecare...rolling on the floor

| Azµre a răspuns (pentru Demonull):

E si el la inceput mahh laughing
daca o face si el mai des nu o sa mai fie asa asa eram si eu la 16 -17 ani dracu acum stau cate o ora depinde si de chef si de starea de spirit etc.

| Demonull a răspuns (pentru Azµre):

Si cel mai important depinde cu cineee! laughing)

| Azµre a răspuns (pentru Demonull):

Da laughing
ma gandeam asa daca aia o fi vreo bunaciunea sau o avea un cur dala beton laughing saracu din asta se termina asa repedelaughing

| Demonull a răspuns (pentru Azµre):

Na nasol da lasa ffrate ca dupa își ia prietena de o viata „ mana dreapta" laughing

| Azµre a răspuns (pentru Demonull):

Manuela laughing e fata stilata si de incredere laughing nu da din casa!

| papusica987 a răspuns:

Buna, iubitul tau probabil e la inceput si nu stie cum sa se controleze si sa lungeasca actul sexual, si probabil o faceti rar...incercati sa o faceti mai des si de mai multe ori pe zi si o sa vezi:* ca o sa dureze mai mult

| Robertty a răspuns:

Pentru o rezolvare simpla si sigura schimaaba ti iubitu!winking

| Luci88 explică (pentru Robertty):

Nu e AL MEU! a UNEI prietene! am sa ii zicȘ))

| Robertty a răspuns (pentru Luci88):

Ahaahee hee

| Demonull a răspuns (pentru Luci88):

Si presupun ca prietena te-a rugat sa o ajuti..sau te-ai gandit sa il incerci si tu sa vezi daca e adevarat?laughing)

| Senaris a răspuns:

Pune-l sa si-o arda cu vreo 3-4 ore inainte de sex si poate mari perioada pana la orgasm.

| Remusel a răspuns:

Ce va mai place ****laughing

| d3nnisbye a răspuns:

Brigaela vorbesti prosti, cum poti spune ca de la exesului de masturbare in adolescenta? ii dauneaza terminarea? ii cea mai mare prostie pe care ai spus-o difera de la barbat la barbat normal ca daca nu faci 3-4 zile normal ca te termini imediat, ca barbat stiu ce spun ca am facut-o pe pielea mea ia incearca sa faci de 3-4 ori pe zi sa vezi ca nu mai se termina in 5 minute. Iar daca si in cazul asta se termina imediat atunci ar trebui sa mearga la ginecolog dar nu prea cred ca e o problema..SUCCES in patlaughing