| anonim_4396 a întrebat:

Am incheiat o relatie acum 4 luni din cauza parintilor mei care nu erau de acord cu el. A fost destul de terminat, incepuse sa bea, sa imi strige ca nu mai suporta sa fie departe de mine si ca ma iubeste enorm.La inceput nu i-am zis motivul pentru care ne-am despartit, l-am lasat sa creada ca s-a terminat din cauza certurilor noastre dese, doar ca mai tarziu i-am marturisit si dandu-si seama ca inca mai tin la el a inceput sa insiste sa ne impacam. L-am schimbat cu totul in timpul relatiei, a reusit sa isi stapaneasca lacomia de a insela si sa priveasca diferit viata.Imi amintea mereu ca l-am ajutat cu mult si am fost prima careia i-a cedat incercarilor.
Inca imi doresc relatia asta, doar ca ma simt neputincioasa sa o iau de la capat cu aceeasi poveste si cu atat mai putin sa ma ascund de parintii mei.Nu gasesc nici o cale pentru a trece peste asta, am inceput sa ma izolez, nu mi s-a mai intamplat niciodata sa trag in urma unei relatii, am intrat in depresie si nu ma mai pot controla, nu stiu ce se intampla, am impreisa ca iubesc pentru prima data cu adevarat si nu s-a incheiat cum trebuia...
Ai mei nu mi-au interzis niciodata sa ies cu el, doar ca imi comentau si spuneau mereu ca sunt dezamagiti pentru ca tin un asemenea baiat langa mine.
Astazi mi-a zis ca a gasit o fata perfecta, care il intelege si e alaturi de el, am simtit ca iau foc , daca ii spuneam ca il iubesc, imi zicea ca mint.
Am incercat sa imi pierd timpul cu alte lucruri, dar fac ce fac si imi aduc aminte, ma ia plansul, nu sunt in stare sa trec peste, totusi, sunt 4 luni.
Voi chiar credeti ca el a trecut asa usor?

Răspuns Câştigător
| DdDiX a răspuns:

Buna! Eu nu cred ca el te-a uitat nici macar putin; poate acea fata este impreuna cu el, dar el poate se gandeste tot la tine.
Pe tine nu te v-a gasi in nicio alta fata, si poate intr-o zi iti va spune ca a fost cu altele doar pentru ca a crezut ca te-a uitat.
Daca te-a iubit si te iubeste asa mult... nu te va uita; sunt sigura ca ai ocupat un loc in inima lui (si el a facut foarte "adanc" acest lucru).
Trebuie doar sa mai vorbesti cu mama ta, sa o lamuresti in legatura cu el; sa-i spui ce fel a fost el inainte si ce fel este dupa relatia voastra; sa-i scoti in evidenta toate acele lucruri bune care s-au schimbat in el in timpul relatiei voastre.
Nimeni nu trece foarte usor peste o relatie daca si-a iubit partenerul/a foarte mult; poate doar cu timpul (ani)...