| ViseleSmulgGratii a întrebat:

Am intalnit persoane care spun ca isi aleg partenerii DOAR pentru calitatile morale, iar cele fizice si materiale le sunt 100% indiferente. Ipocrizie maxima!

La ce foloseste aceasta prefacatorie, acest teatru? Cu ce ma ajuta pe mine sa spun ca nu imi pasa de cum arata fata care doarme pe presul din fata scarii mele, atata timp cat se comporta exact ca fosta mea iubita? Chiar sunt curios.

Răspuns Câştigător
| Unlocked a răspuns:

Dapoi mai toti spunem una si facem alta, cam asa si cu astea.

7 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Pai ti-ai raspuns singur, sunt niste ipocrite, joaca teatru.

apropo, ai ales un raspuns cam prost exprimat si dezinformat pentru o intrebare coerent formulata.
si ce a zis ala, ca cica zic ceva si fac altceva, ei bine nu se aplica mereu cand vine vorba de ipocrizie, pe care ai mentionat-o in postare.
ca asa zic si eu, "bah, azi o sa fac sport si spagatul pe doua scaune, si fac de fapt altceva, sfoara pe doua scaune", asta inseamna ca is ipocrita?

| Oana92 a răspuns:

In primul rand nu iti alegi partenerul, ci te indragostesti de el, iar asta nu prea tine de alegerea ta efectiva. Apoi chestia asta cu nu tin cont de aspectul fizic se refera la faptul ca exista oameni care sa pot indragosti de caracterul unui om si sa il iubeasca atat de mult incat sa ii fie indiferent ca acel om are greutatea, inaltimea sau mai stiu eu ce ''altfel'' decat cere standardul secolului asta. Sau tu ai impresia ca daca iubesti pe cineva acum maine nu o sa il mai iubesti ca are un corn in frunte? Ar fi bine sa fie asa...

| sayWhaaat a răspuns:

N-ai sa vezi baiat care spune asta, decat unul foarte complexat de propria persoana. Iar fetele, proaste si prefacute gasesti la tot pasul, ce te mai miri...

| ViseleSmulgGratii explică (pentru sayWhaaat):

Am generalizat ca sa nu par misogin.

Nu ma mir, dar sunt curios ce e in mintea lor.

| Ionut19CT a răspuns:

Orice ar zice ele, trebuie sa fi destept si sa stii adevaruwinking

| Maestra a răspuns:

Fiecare om are un complex. Ba are cearcane, buza de jos prea mare, ochii prea mici, par roscat, ten alb ca varul, etc.

Atunci cand spui ''nu imi pasa cum arati'' te referi la detalii, nu inseamna ca de maine poti sa stai nepieptanata cu machiajul de doua zile pe fata, unghii roase etc.

Unele doamne si domnisoare chiar se ocupa de aspectul fizic, si cateodata Dumnezeu ''ne pedepseste'' cu un mic imperfect. Acum din ce ne zici, nu esti obligat sa stai cu fata aia care doarme in fata scarii tale, insa tine de bunul tau simt sa o ajuti material (mancare, haine). Nu se stie cand intr-o zi o sa ajungi ca ea!

Bunicul, Dumnezeu sa-l ierte, spunea: ''Pentru o iubire perfecta ai nevoie de cap, de maini, de atractie si picioare. De cap ai nevoie sa porti discutii inteligente. De maini sa muncesti in relatie. De atractie- sa nu iti para rau peste 20 de ani si de picioare- cand vezi ca nu e de bine, sa pleci si sa nu mai incurci viata''