| alleea a întrebat:

Am intretinut relatii sexuale cu 1 zi inainte de venirea ciclului menstrual, prietenul meu asigurandu-ma ca a ejaculat in exterior.este posibil sa fiu insarcinata?
Nu de alta dar am burta cam tare...mentionez ca a trecut o luna de atunci, iar luna aceasta ar trebui sa imi vina pe data de 11... spuneti-mi si mie va rog

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Sunt slabe sansele nu te agita inutil. Eu as zice nule, dar mereu se baga in fata cifre umflate din statistici, cred ca e o moda. Doar daca-ti intarzie menstruatia mai mult de o saptamana mergi sa-ti iei un test. Burta cam tare poate fi din atatea motive... digestie, hormoni etc. in loc sa te stresezi inainte de vreme mai bine bucura-te de zilele nefertile ce vin :p

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Burta tare nu reprezintă niciun motiv de îngrijorare, întrucât aceasta creşte după 3 luni de la implantarea embrionului în uter.
Este posibil să fii însărcinată, deoarece lichidul seminal conţine spermatozoizi. Chiar dacă prietenul tău te asigură că nu ejaculează, "declanşarea" lichidului pre-ejaculator este incontrolabilă. Dacă a trecut o lună de atunci, poţi face un test de sarcină chiar mâine dimineaţă.
O zi bună! Baftă!

| sunrise a răspuns:

Pai inca nu suntem in 11.relaxeaza-te.dk intarzie mai mult de o saptamana trebuie sa-ti faci un test.desi sunt mai mici probabilitatile de a ramane insarcinata trebuie sa te protejezi, nu lasa lucrurile de voia sortii.

| mada_5472 a răspuns:

Nu este cazul sa iti faci griji inca. Ai putea avea burta tare tocmai pentru ca ti se apropie ciclul, mie de obicei asa mi se intampla.

| Gabossss95 a răspuns:

E clar esti insarcinata apa usor pe burta zona buricului fara sa fi incordata dar usor si daca burta e tare atunci esti insarcinata Fii atent NU TE INCORDA