| DariaZ a întrebat:

Am luat anticonceptionale timp de 3 ani jumătate, iar acum o luna le.am întrerupt. Acum 2 zile trebuie sa îmi vina menstruația, însă nu a venit. E posibil sa îmi întârzie din cauza faptului ca am întrerupt anticonceptionalele?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Odata ce ai spus ca ai intrerupt anticonceptionalele acum 1 LUNA, evident ca nu mai vine regulat ciclul, ca nu ami exista nimic sa-l regleze, venind cand are el chef, probabil neregulat.

| Fonk a răspuns:

Da, e din acea cauza

| Paendeo12 a răspuns:

Da, cand am intrerupt anticoncepționalele, medicul ginecolog mi-a spus ca exista posibilitatea de a nu avea menstruatie o luna, doua. Nu am avut menstruație 2 luni, după care s-a reglat singura.

| Navashy a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun dar ai ramas gravida sad