| ioanamaria2000 a întrebat:

Am luat pentru prima data anticonceptionale Rigevidon( date de medicul ginecolog) si sunt in a 3-a zi de pauza, iar menstruatia nu a aparut inca?
1. Poate sa apara mai tarziu de ziua 4-5 de pauza?
2. Poate sa lipseasca total, avand in vedere ca a fost prima luna in care am folosit?
3. Încep a doua folie normal, in a 8-a zi, chiar daca nu apare?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

In cazul acesta, intreaba medicul ca doar el stie pentru ce ti le-a prescris si de ce ar putea intarzia menstra.