| .sad a întrebat:

Am mai pus intrebarea aceasta odata dar am primit doar 5 sfaturi vreau mai multe
tnx:*:* pentru cei care au raspuns

imi place de un baiat (Andrei) de mult timp, vinerea clasele noaste "fac" sportul impreuna eu m'as duce la el sa ii spun ca il plac dar poate bietul baiat nu stie ce sa zica si ma va crede nebunalaughing am vorbit cu dirigintele meu si stie ca il plac pe Andrei sa il rog pe el sa ii zica? dar sunt sigura ca ii va zice fara sa ii cer eu asta.prietena meah spune ca e uratzel dar mie nu mi se pare big grinlove struck.deci un sfat plsss cryingcrying nu stiu ce sa fac noi nu prea avem prieteni comuni.cryingcrying

helpcryingsad

cum sa ii zic ca il plac? sau sa nu ii mai zic? sad

tnx:*:*
:d

8 răspunsuri:
| simoSTAR a răspuns:

Pai...eu cred ca nu este chiar ok sa t5e duci asa la el si sa ii spui direct "te plac"! poate baiatul nu are nici o treaba cu asta, poate nu te place, nu il interesezi, poate are prietena, poate crede ca glumesti...si daca tot faceti sportul impreuna, cred ca ar fi mai usor sa faci rost de id lui, pune pe un coleg, sau cere-i-l unei colege de-a lui, sau mai bine unui coleg ca fetele sunt cam invidioase.si nu trebuie sa iti pese daca prietenei tale ii place.

| cotzobel a răspuns:

Dupa ora de sport intra in vb cu el. spune. i ceva despre exercitiile pe care le.ati facut in ziua respectiva, sau daca joci voley, fotbal etc cu el loveste. l cu mingea ( bineinteles nu tare, asa din greseala) ca sa ai un motiv sa intrii in vb cu el, cerandu. ti scuze si dupa aia ii spui ca il placi. e mai bine sa ii spui tu, decat sa trimiti pe altii..." smile, kiss"

| vampirika a răspuns:

Fa chestia cu biletelele laughing
si scrie-i:Te astept dupa ore in fata scolii sau unde vrei tuhappyDu-te dar fara sa te observe din prima sa isi dea seama ca tu esti si dupa du-te la el si spune-i ca il placi si ca tu ii trimiteai biletsele si vezi si tu ce zice dupalaughing
la mine a mershee hee
bafta>big grin

| zatz a răspuns:

Trecand peste stilul tau de intrebare tip hi5 si messenger.
in loc sa te feresti de el mai bine iai arata ca il place si iai zice in fata.baietii de obicei apreciaza asta

| .sad explică:

intrebarea asta nu mai are nici un sens
andrei nu vrea...crying

| Oktavian a răspuns:

Eu cred ca trebuie sai spui ce simti nu ai nimic de pierdut.

Răspuns utilizator avertizat
| pinoDENY a răspuns:

Eu i-as spun e direct(pentru.ca sunt mai directa). Dar uh vad ca ti cont si de parerile altora.(nu mai afce asta). Du-te la el, fa gesturi femeiesti(sexy) pe langa el si poate ii sari in ochi si vine singur la uh, daca nu du-te uh si spune-i direct.