| .sad a întrebat:

Sallz
imi place de un baiat (Andrei) de mult timp, vinerea clasele noaste "fac" sportul impreuna eu m'as duce la el sa ii spun ca il plac dar poate bietul baiat nu stie ce sa zica si ma va crede nebunalaughing am vorbit cu dirigintele meu si stie ca il plac pe Andrei sa il rog pe el sa ii zica? dar sunt sigura ca ii va zice fara sa ii cer eu asta.prietena meah spune ca e uratzel dar mie nu mi se pare big grinlove struck.deci un sfat plsss cryingcrying nu stiu ce sa fac noi nu prea avem prieteni comuni.cryingcrying
helpcryingsad

cum sa ii zic ca il plac? sau sa nu ii mai zic?sad

tnx:*:*love struck

3 răspunsuri:
| myha a răspuns:

Parerea mea este ca nu ar trebui sa ii spui direct, si nici sa lasi pe altcineva in locul tau. Asa am patit eu, si crede.ma, nu este asa de bine. Sa spui unui baiat ca iti place de el nu este o solutie tocmai bunahappy. Dai de inteles ca il placi, du. te pe la el prin clasa, baga-te in vorba cu el, fa gesturi mici care sa-i dea de inteles ca il placihappy. Ai grija de tine. pup:*

| kufu a răspuns:

Daca tot zici ca il placi... Loveste-l la ora de sport "accidental" cu o minge, destul de tare cat sa trebuiasca sa te duci la el sa iti ceri scuze si sa te interesezi de el dar nu atat de tare cat sa il lasi lat! Mai departe depinde de tine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai daca iti place acel baiat incearca sa va nimeriti singuri sau incearca sa faci rost de nr lui sau de id si vb cu el, spune-i cateva vrajeli sau invita-l undeva si daca va accepta e pentru simplu fapt ca si lui ii place de tine.Pe tine nu ar trebui sa te intereseze faptul ca ei nu ii place, daca iti place tie e de ajuns.asa ca bafta:* cuceresteltongue sau poate isi da seama ca il placi si nu mai e nevoie sa te complici.