| anonimadița a întrebat:

Am mai pus intrebarea asta cu cateva zile in urma. Ce sa fac daca iubesc un baiat timid. Este fratele celui mai bun prieten. Acesta mia zis ca nu a avut niciodata o iubita. Cum sa procedez? Vreau sa mentionez ca el enin clasa a 10iar eu a 8. Ce subiecte de discutie as pute aborda cu el. Astfel incat sa ma apropii de el

Răspuns Câştigător
| emmaemilia a răspuns:

Nu vei avea prea multe şanse cu un timid dacă şi tu eşti după chipul şi asemănarea lui. Unul dintre voi trebuie să spargă gheaţa şi să-ţi fie clar că aceea vei fi tu. Ca să-i câştigi încrederea, rosteşte-i numele ori de câte ori se iveşte ocazia. Astfel, îi vei sugera că e o persoană importantă pentru tine. Când consideri că a venit momentul, invită-l în oraş: află, de exemplu, ce filme îi plac şi mergeţi la cinematograf.
bafta
sper ca te-am ajutat
fundita?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Intreaba-l pe fratele lui care ii sunt visele, nazuintele, dorintele, si in functie de aceste date poti fi tu cea care sa initieze discutiile. Daca reusesti sa-l faci sa te aprecieze partida este castigata. Daca esti un pic mai nonconformista incearca sa preiei tu initiativa.