| anonimadița a întrebat:

Vreau sa va spun ca iubesc un baiat si tin sa mentionez ca el e in clasa a 10 si eu a 8. Incerc sa ma bag in seama cu el. Acum cateva zile am ajuns la un subiect care l-a deranjat si mia spus ca nu vrea sa fim impreuna si ca nu vrea sa caute subiecte de discutie. Vreau sa mai mentionez ca este o fire foarte timida si nu a avut niciodata o prietena in sensul de iubita. Cum sa procedez? Fundița.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ai nicio modalitate de a-l face sa se razgandeasca. Pur si simplu nu simte nimic fata de persoana ta.Nu corespunzi modelului de femeie din imaginatia lui.

| Emilian65 a răspuns:

Baiatul, nu vrea sa se incurce cu tine ca esti prea mica. Asteapta sa mai cresti si poate atunci te va accepta in viata lui.

| AlinaN a răspuns:

Oricat de timid ar fi din moment ce ti-as pus clar ca nu vrea sa fiti impreuna nu vad ce mai ai de facut.Omul nu te vrea, probabil considera ca esti prea mica pentru el sau pur si simplu nu esti genul lui.Sincer si eu consider ca esti prea micuta pentru o relatie.Tu la varsta ta vezi intr-un fel relatia el deja fiind mai mare o vede altfel.Crezi ca esti pregatita sa faci fata unei relatii in adevaratul sens al cuvantului? O relatie care implica si sexul? Eu zic sa mai astepti, nu-ti strica tineretea.Ai timp si de relatii peste 3-4 ani.

| Daniela990 a răspuns:

Pur si simplu nu te place, si nu ai nimic de facut. Poate pentru el esti prea mica sau nu esti genul lui de fata.Nu iti fa griji pentru ca nu e ultimul baiat din lume... daca il iubesti cum ai spus, inteleg ca o sa iti fie greu sa treci peste, dar cand o sa ajungi sa nu te mai gandesti la el o sa iti fie mai bine...
Succes!