| anonimadița a întrebat:

Vreau sa ma ajutati urgent. Iubesc un baiat care este foarte timid. Este fratele celui mai bun prieten. Fratele lui mia zis ca nu a avut niciodata o iubita. Cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| TRECEtimpul a răspuns:

Din experienta stiu, ca un baiat timid, prinde curaj si aripi atunci cand este indragostit si va incerca sa-ti fie mereu prin preajma, sa te bag in seama, sa te ajute, etc.Dar pana la acel punct, e nevoie de dragoste.Ca sa-i castigi dragostea, incearca mai intai sa-l cunosti(folosete-te de avantajul ca aveti un prieten comun sau vorbeste direct tu cu respectivul in cauza pentru a stabili o legatura sau chiar si si) O data ce l-ai cunoscut, incearca sa te transformi tu in femeie visurilor sale, deoarece daca el va vedea la tine ceea ce cauta de fapt, isi va uita timiditatea si te va privi cu alti ochi, nu doar ca pe o simpla amica.

Dar acum intrebarea e:oare se merita atata efort pentru un amarat? Si sa joci atata amar de teatru ca sa cuceresti pe unul care nu te-a placut din prima pentru ce erai tu de fapt? Eu zic ca nu...asa ca mai bine gasete-ti unul mai dezghetat, care te va intelege si te va iubi si va alerga el dupa tine, nu tu dupa el. Okey?kissFii femeie! Fii puternica!

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De asa natura incat sa va simtiti bine impreuna, mai ales daca tu esti un pic mai "descurcareata"si mai "experimentata " intro astfel de problema delicata.

| neutrino a răspuns:

Daca baiatul te cunoaste si nu te-a curtat pana acum, ori este mormoc inca, ori nu te place suficient pentru a avea o relatie cu tine. O fata trebuie sa se faca bine vazuta si daca are noroc, atunci baiatul respectiv va sti sa faca primul pas.

| Emilian65 a răspuns:

Faci ce-ti dicteaza inima.

| TRECEtimpul a răspuns:

Si oricum, nu exista baiat timid! Ci Doar dezinteresat...