| 12345alexandra a întrebat:

Am mai pus intrebarea asta si as vrea mai multe pareri. Deci..in aprilie,am facut sex cu prietenul meu,protejat. Pana acum,in iulie, am avut menstruatie normala, regulata.De atunci, nu am mai avut niciun contact sexual. Luna aceasta mi-a intarziat 2 zile. Am stat pe scari, beton rece..etc..am avut o perioada de stres si am luat antibiotic..se poate sa fie vorba de o sarcina[presupun ca se vedea burtica pana acum..totusi,sunt 4 5 luni.] sau de o raceala? Help, mersi >big grin

Răspuns Câştigător
| Sara2 a răspuns:

Cum sa fie 4-5 luni? sunt 3 luni, aproape 4, iar daca spui ca te-ai protejat corespunzator si ai mai si avut menstruatie nu esti insarcinata

12 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

P.s. ingrijoreaza-te doar daca nu te protejezi sau folosesti metoda retragerii, atat

| 12345alexandra explică (pentru Sara2):

A scos prezervativul inainte sa ejaculeze si nu l-a mai introdus..deci.

| Sara2 a răspuns (pentru 12345alexandra):

Cum adica a scos prezervativul inainte sa ejaculeze? si unde a ejaculat? iar in timpul actului a avut prezervativ? ca nu inteleg

| 12345alexandra explică (pentru Sara2):

Adica,a scos prezervativul si a ejaculat pe el..pe burta.mai bine zis, pe o bucata de carpa.

| Sara2 a răspuns (pentru 12345alexandra):

Aha, e ok atunci stai lin

| 12345alexandra explică (pentru Sara2):

Deci,astept sa'mi vina.

| aryana1991 a răspuns:

Cel mai sigur fa un test de sarcina.nu cred ca esti insarcinata pentru ca nu ai pomenit de nici un simptom.strel antibioticile pot deregla menstruatia

| Sara2 a răspuns (pentru aryana1991):

Da banii aiurea pe test 100%, nu are rost

| 12345alexandra explică (pentru Sara2):

Deci,nu este vorba de o sarcina 100%?

| Sara2 a răspuns (pentru 12345alexandra):

Daca ai folosit prezervativ si nu s-a spart, poti sta linistita
sau daca luai anticonceptionale negresit ca nu stiu ce protectie foloseai poti sta din nou linistita
daca tu consideri protectie inseamba "retragerea" atunci fa-ti un test
deci?

| Alexaaandraaa a răspuns:

Rabdare, cu rabdarea treci marea, deci ai rabdare o sa vina, nu te impacienta esti tanara(probabil) si e posibil sam ai ai dereglari sa nu vina la fix si luna viitoare sa mai ai intarzieri de o zi, doua, trei.Succes!

| 12345alexandra explică:

Mi'a venit fetelor \:d/ Mersi frumos:*