| Anca a întrebat:

Am mai scris despre el... Dupa ce m-a lasat balta fix cand mi-a fost mai greu, a revenit dupa 2 luni.
Ne vedem zilnic, fiind colegi, dar nu ne vorbeam.
Prietenia mea cu sora lui a intrat si ea in impas de cand m-am despartit de el.
Acum brusc, dupa mai bine de 2 luni... a inceput sa ma tachineze la cursuri. Dintr-o data, intr-o zi. Eu cu sora lui inca tineam legatura la tel, dar cand incerca sa deschida subiectul EL, ii spuneam ca nu ma mai intereseaza.
Eu am avut o alta relatie in timpul asta, el nu stiu. una, niciuna, sau cate...
Si brusc m-a sunat sora lui sa iesim in oras, dupa care m-a sunat el ca vine cu noi.
Si am iesit toti 3 ca in vremea cand eram impreuna.
Nu stiu ce vrea de la mine... pot banui...ca imi pot da seama usor. Are regrete probabil. El mi-a zis ca acum si-a dat seama ca eu nu i-am cerut nimic in comparatie cu altele si ca nu i-a mers bine nici o zi de cand ne-am despartit.
Am iesit de 2 ori toti 3 si dupa ce ne intorceam acasa mai ramaneam cu el si povesteam. Imi cere sfaturi si ma intreaba cum sa faca sa tina o fata langa el.
A zis ca a realizat ce a pierdut si ca. am fi fost cel mai reusit cuplu din facultate daca ramaneam impreuna.

Ce credeti ca vrea de la mine? Asa brusc? Asa dintr-o data?
Dupa ce 2 luni n-am schimbat nici un cuvant, desi ne vedeam zilnic!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu a fost alaturi de tine atunci cand ti-a fost greu.
Asta spune tot. Nu poti uita zilele grele din viata ta cand el trebuia sa fie alaturi de tine, dar totusi nu l-a interesat.
A gresit, poate si-a dat seama, poate e prea tarziu.
Tu sti daca poti ierta, daca poti trece cu vederea suferinta care ai indurat-o, daca el merita un astfel de sacrificiu...

5 răspunsuri:
| Anca explică:

M-am gandit bine si nu o sa-i dau nici o sansa.
Petrecand mai mult timp cu el zilele astea, mi-am dat seama ca are aceleasi figuri in cap ca intotdeauna si ca nu l-as mai putea suporta inca o data.
Dupa ce a vazut ca am reluat legatura cu el, dadea impresia ca el e vreun vip si eu sunt innebunita dupa el.
Da i-am taiatºo scurt si iºam explicat ca, faptul ca am inceput din nou sa vorbim, nu inseamna ca vom fi din nou impreuna. Si am vorbit tot la trecut despre relatia noastra, batand apropo ca, ce a fost a fost si gata.

E cel mai bine asa! Eu sunt mai radicala ...Nu vreau sa sufar inca o data.
El m-a lasat balta fix cand aveam mai mare nevoie de el si nu cred ca merita a 2ºa sansa.

| Lorelai a răspuns:

Mai da-i o sansa, poate chiar regreta...

| crysty08 a răspuns:

Sincer am fost in ituatia lui pana nu pierzi nu stiu iti dai seama de ce ai avut si pana nu compasri cu alta

| deiutza_9183 a răspuns:

Pai probabil si-a dat seama ce a pierdut si vrea sa fie din nou cu tine...
Ii e teama sa-ti spuna deoarece are impresia ca e prea tarziu...
Si banuiesc ca e prea tarziu asta depinde doar de ce iti doresti tu.
Daca mai simtit ceva pentru el daca crezi, ca mai meritab o sansa...
Dar dupa atata timp sincer nu stiu ce sa zic...

Vezi tu ce se va intampla mai departe :*:*

| nuku a răspuns:

Numai sex asta vrea si acum e in criza! 1