| GeorgianaDragus a întrebat:

In primul rand stiu ca este o poveste cam lunga dar sper sa va gasiti timp pentru un sfat.

In clasa a 8a am cunoscut un baiat, care s.a indragostit de mine, dar eu nu am dat importanta acestor sentimente. Pur si simplu am vorbit cu el ca si cu un prieten/frate. El stie ca am avut multe relatii si de fiecare data cand aveam una il ignoram, Cand se termina, ma intorceam la el si incepeam iar sa vorbim. in clasa a 10. a am venit la liceul unde era el ( e cu o clasa mai mare ca mine, dar la ani doar cu 7 luni mai mare) si am decis ca vreau sa fim impreuna ( am fost prima lui prietena) doar ca a fost un dezastru. E vina mea, m.am plictisit dupa o saptamana si cand ne.am despartit a fost distrus si mi-a spus ca daca am nevoie de ceva el va fi acolo. Nu am mai vorbit un timp, dupa care am reinceput sa vorbim, ne ziceam frate si sora. In vara anului 2013 am stat foarte mult impreuna, ieseam in oras. Inca ii placea de mine si vroia sa fie ceva mai mult dar eu nu mi.am dat seama. In clasa a 11a nu prea am vorbit, am avut o relatie cu un tip 4 luni, dupa care ne-am despartit (poveste lunga, m-a folosit sa uite o alta fata) iar EL ma sprijinit si a fost acolo pentru mine. Toata vara am vorbit, si ne-am intalnit prin oras. Vorbim zilnic, ne spunem Te iubesc, vorbim ca si cand am fi impreuna. Ne facem planuri pentru facultate, ca vom merge impreuna, ca vom sta impreuna. Eu as vrea sa ii spun ca simt lucruri si ca as vrea sa incercam sa fim din nou impreuna dar mi-e frica. Nu stiu daca mai simte pentru mine ce a simtit sau ma vede acum ca pe o prietena foarte buna. Un alt lucru care ma impiedica e liceul. Daca am fi impreuna si as fi cu el, ar fi ciudat, dupa relatia de la sfarsitul scolii, sa apar dupa vara cu o alta noua... mas simti ciudat si fata de el, nu doar de oamenii din jur. Nu stiu ce sa fac, daca ii spun ce simt, mi-e frica sa nu vorbeasca altfel cu mine, sa se indeparteze, nu stiu... ce as putea sa fac? Si mai ales, cum?

4 răspunsuri:
| baf a răspuns:

De cele mai multe ori timpul intareste sentimentele oamenilor si relatiile interumane evolueaza. in cazul tau e ciudat..depinde mult si de ceea ce simti tu din partea lui..adica esti fata, iti dai seama cand un baiat te place si cand nu.e posibil ca el inca sa te placa ..adica sigur admira caracterul tau si ii placi, ii place sa petreaca timp cu tine, va intelegeti. tine mult la tine. daca exista si atractie fizica..totul o sa vina de la sine..incearca sa te apropii in mod subtil de el ..mai mult ..si vezi cum reactioneaza...cand simti ca esti pregatita, cel mai bine e sa ii spui....vezi tu:fie roata si patrata, se intoarce ea odata! asa si cu tine..baiatul asta ori te place mult de tot, ori e nu stiu prea matur..la cat l-ai ranit tu atunci.nu a renuntat la tine.iti spun ca altul ar fi renuntat imediat, insa clar asta tine mult la tine//ti-am zis. daca mai e si atractie fizicalaughing gata ..succes la scoala!

| savubianca338 a răspuns:

Imi dai emailul tau si iti raspund, punem la cale ceva, sau daca nu imi trimiti tu mai mai multe detalii pe savubianca338@yahoo.com te rog. Aici nu merge sa iti raspund pentru ca am scris prea mult si nu se trimite am incercat de doua ori sa iti trimit acel romans i nu mi-a mers. Asa prim email iti pot scrie o tona, chiar vreau sa te ajut si m-as bucura daca mi-ai trimite un email sa iti raspund. Imi pare rau ca nu amers sa iti trimit tot ce ti-am scris te puup:*** astept sa imi scrii.

| Munteanuana2512 a răspuns:

Tu ai trecut a 12a, iar el a terminat liceul sau e tot a 12a?
ma gandesc ca ar fi bine sa incerci sa-i marturisesti sentimentele tale, coincidenta ar fi ca si el sa te iubeasca dupa atata timp.
gandeste-te ca ar putea fi inceputul primei relatii serioase pentru tine, nu este o rusine, atata timp cat voi aveti sentimente frumoase unul pentru celalalt.