| kira123456789 a întrebat:

Am nevoie de ajutor cat de repedesad nu stiu ce sa mai fac. Am fost cu un tip, dar m-am despartit de el pentru ca, credeam ca ma inseala. Am vrut si eu sa il insel, dar intre timp, tot ce auzisem erau fals. Acum sunt intre ciocan si nicovala. Il iubesc si vreau sa ma impac cu el, dar el tot ma pune la incercari sa vada daca m-am schimbat, pentru ca nu m-ai vrea sa pateasca inca o data la fel. Problema este ca, cu cel care sunt acum nu il iubesc, si vroiam doar asa ceva de o saptamana, dar se pare ca el s-a indragostit de mine. A inceput sa vorbeasca si cu ai mei, si sa imi faca vizite cat mai dese. El tot o tine cu a lui, ca vrea sa aiba un viitor cu mine, si ma ameninta daca il refuz. Ce sa fac? Nu mai pot trai asa.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vezi ce inseamna gura lumii. Daca pui botul la tot ce se vorbeste ai sa ramai fata batrana.Inca nu esti capabila sa ai o relatie.Dovada si intrebarea ta de aici.Mai multa maturitate si o zi buna iti doresc.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Iti meriti soarta

| corbulalbrosu a răspuns:

Explica-i ca nu ai putea convietui cu cineva care recurge la santaj deoarece tu consideri ca asa ceva denota un caracter infect.Ii spui pur si simplu ca o astfel de abordare din partea lui si continuarea acestei relatii prin amenintare si santaj a inrautatit intro asemenea masura relatia incat aceasta nu mai poate continua.

| peperonies a răspuns:

Esti proasta.

| DjNick112 a răspuns:

Da..sigur, il iubesti... Mai sunt aici si persoane care stiu ce inseamna cu adevarat sa iubesti un om, dupa parerea mea, daca il iubeai nici gand nu ascultai de alte vorbe, ci mai degraba aceste inciuni sau tot ce era in defavoarea voastra, va apropia, asa trebuia sa se intample. Si din nou, daca il iubeai nu te bagai intr-o alta relatie chiar daca respectivul s-a indragostit de tine...

In concluzie, lasa-i pe amandoi, eu am o vorba "Daca nu stii pe cine sa alegi dintre 2 persoane, alege pe a doua, pentru ca daca ai fi iubit pe prima, nu ar mai aparea a doua persoana"

| badearazvan a răspuns:

E simplu nu il meriti