| Georgehand13 a întrebat:

Buna TPU o fata s-a despartit de mine si nu vrea sa mai vorbeasca cu mine deoarece am invinuito pe nedrept ca ma inseala dar nu era sa acum nu vrea sa mai vorbeasca cu mine o iubesc prea mult sunt un nimeni far ea ajutati-ma va rog cu sfaturi ce trebuie sa fac va rog

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Du-te la ea cu o floare si cere-ti scuze ca ai invinuit-o pe nedrept, fata e suparata rau si cred ca ai nevoie de mult noroc...

| Scintilla a răspuns:

Nu poti fi un nimeni fara ea,daca doar pentru faptul ca ai facut o greseala care in ziua de azi de multe ori se adevereste nu ar trebui sa se poarte asa cu tine,ideea e sa vorbesti cu ea,dar inainte de asta convinge-te pe tine insuti ca oricat de gelos ai fi tu nu va schimba nimic,ba va face mai mult rau,o fata daca vrea sa te insele te inseala,daca nu nu,indiferent daca esti tu gelos sau nu,ba din contra daca ea nu te inseala si tu o freci la cap,mai rau faci,o provoci si e posibil sa faca asta,nu iti spun sa numai fii gelos,dar sa incerci sa numai arati,ca cine nu e gelos deloc nu prea stie ce inseamna sa iubesti,dar alta e sa ii sari in cap cu asta,tine pentru tine,ai incredere in ea,daca te va insela va iesi la iveala, stai linistit. Dupa ce te convingi de asta du-te la ea si spune-i ca asa vei face de acum inainte, nu o vei mai verifica nu te vei mai indoi la ea, ca nu esti stapanul ei si ca ai gresit, dar o iubesti si vrei sa mai incerci sa ii demonstrezi asta.