| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor de la o fata sau un baiat. Sa incep, eu de mic m-am mutat cu parintii de la bloc la curte, la periferia orasului pe la 6 ani, fix cand imi facusem si eu prieteni. De atunci nu am avut pe altcineva lana mine in afara de fratele meu geaman, alti copii nu. La scoala mi-am facut prieteni, am trecut la liceu, sunt clasa a 10-a. Problema este ca imi place de o fata, pe care am intalnit-o in perioada cand era scoala altfel anul asta, este clasa a 9-a. Ca toate liceele avem un CDI, sau mai bine zis o camera cu calculatoare, si eu acolo am facut cv pentru. saptamana aceea, si ea la fel, am intrat in vorba si in prima zi si in a 2 si in a 3. Dupa aceea in saptamana urmatoare i-am cautat facebook-ul, l-am gasit si i-am dat cateva like-uri la poze, sincer imi place de ea, dar nu stiu cum sa intru in vorba cu ea. Treaba este ca ea vine la liceu la ora 12 si eu la ora aceea ies. si nu prea intra pe facebook, nici pe mess, sau intra dar tarziu.

Răspuns Câştigător
| amalia025 a răspuns:

Voi aveti ceva gen "relatie virtuala". Pai, tu iesi dupa-amiaza iar ea atunci intra, asa ca poati sa vii sa o iei de la scoala sau cred ca cel mai logic si indicat lucru ar fi sa ii ceri numarul ei de telefon. Asa, puteti vorbi oricand. Bafta!