| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa-mi dau seama daca unui baiat ii mai place de mine?

S-a mutat cu mine in clasa.Toata ziua vorbeam cu el,mai trecea pe la bloc, ma saluta. Apoi in vacanta de vara nu imi mai spunea nici macar "Ceau". Cand a inceput anul scolar s-a mutat la alta scoala, dar in acelasi oras.

A venit vacanta de vara.Il vedeam aproape in fiecare zi.Dar acum nu l-am mai vazut de 2 luni jumate, aproape 3.Cand au fost Zilele Orasului,o prietena mi-a zis ca mi-a rostit numele,dar nu stie sigur daca de mine era vorba.

Nici pe facebook nu prea intra,si cand intra nu vorbeste cu mine.I-am trimis un mesaj cu "La multi ani!" de ziua lui, la mesaje private, dar nu mi-a raspuns.Nu stiu de ce,dar am impresia ca ma evita.

Intr-o zi cand era pe facebook, mi-am pus niste poze cu mine, crezand ca macar un like imi va da.Dar nu mi-a dat.In schimb i-a dat altei fete..Era grasa si urata si proasta, dar de la el din clasa.

Nu stiu ce sa fac ca sa-l vad.Degeaba ma uit la poze ca tot vreau sa il vad.Am trei intrebari : 1.Credeti ca s-ar putea sa-i mai placa de mine?; 2. Oare vrea sa ma evite?; 3.Cum sa fac sa-l vad?

Va rog sa ma ajutati! Dau fundita...

6 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Poate și-a găsit pe alta și nu vrea să mai vorbească cu tine.E posibil.
raised eyebrows

| pisicutzza990 a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Daa,este posibil sa ii placa de alta fata. sad Dar daca acum aproximativ 2 saptamani, a pronuntat numele meu, si era vorba de mine, inseamna ca inca se gandeste la mine.Nu?

| Dariusuu a răspuns:

Niciodată să nu lupţi pentru cineva care nu-ţi dă nici măcar un motiv s-o faci.

Ţine minte ce-ţi scriu eu aici, dacă chiar ar vrea ceva de la tine îţi va da măcar un semn.
Te evită probabil că i-ai greşit sau chiar nu e interesat de tine.

Treci peste, mai sunt băieţii.

| pisicutzza990 a răspuns (pentru Dariusuu):

Multumesc pentru sfat! Dar nu pot sa trec peste, ma gandesc tot timpul la el.Nu pot sa il uit! Asta este problema mea.Nu pot, pur si simplu nu pot!

| Dariusuu a răspuns (pentru pisicutzza990):

Cu timpul o vei face.

Lasa-te cucerita!

Te pup.

| pisicutzza990 a răspuns (pentru Dariusuu):

Nu cred...de fapt, nici nu as vrea sa-l uit...in fine, sper sa gasesc o solutie