| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! In urma cu doua zile mi s-a terminat ciclul menstrual si ieri am dorit sa intretin relatii sexuale cu prietenul meu. Eu eram inca virgina si m-a durut asa ca el nu a penetrat de tot. Si din cate si-a dat seama himenul nu s-a "rupt" de tot. am sanse sa raman gravida daca nu a penetrat bine si nici nu a ejacuat? Credeti ca ar trebui sa iau pastila de a doua zi? Mentionez ca am sub 16 ani! Va rog sa ma ajutati! PLZ!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu ati folosit prezervativ (presupun ca nu, fiindca daca foloseati te-ar fi durut mult mai putin), ai un risc de sarcina. mai ales ca esti foarte mica si a fost primul contact sexual. Probabil un risc de cam 20% este corect estimat. Nu poti lua pilula de a doua zi, e complet interzisa la varsta ta fiindca impiedica dezvoltarea normala a uterului si ovarelor.

| RockaruL a răspuns:

Nu uita de prezervativ! Obiectul ala te scapa de foarte multe necazuri...

| Florinika a răspuns:

Cred ca da pentru a nu ramane gravida

| ShrikiwithPatrichi a răspuns:

Logic ca nu ai ramas insarcinata laughing daca nu a ejaculat cum sa ajunga spermatozoizii ca sa ramai insarcinata rolling on the floor)))))))))))))))