| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu mi-a bagat-o nu mai mult decit degetul cel mic, dar singe nu a curs atunci, doar a doua zi dar aceasta e mentruatia dar eu eram virgina, sunt sanse sa spars himenul? mentionez ca n-a durut deloc.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tot ce se poate, himenul nu e situat chiar atat de adanc

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred că mai eşti virgină ( nici dpdv fizic )!
Este suficientă o penetrare ce 1-2 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| pietrean a răspuns:

Iata ca la 15 ani,"dupa o relatie serioasa de 9 luni"(asa cum spuneai),ai reusit sa te tii de cuvant ca sa-ti pierzi si virginitatea, asa cum ti-ai dorit!
Dar vad ca te interezi si despre avort?
Inainte de a-ti incepe viata sexuala, nu ti-ai propus sa inveti cate ceva(lucrurile esentiale macar)? Ai luat o asa de mare hotarare, dar, oare cate lucruri cunosti despre cum se poate ramane insarcinata?

| Vektor a răspuns:

Uraaa..inca una care s-a dezvirginat la 15 ani smug dar din pacate, ca toti natangii, si-o trag fara sa stie nimic despre sex big grin

| KattyKatt230399 a răspuns (pentru Vektor):

17 am.

| pietrean a răspuns (pentru KattyKatt230399):

Pe 30 iunie 2014, aveai inca 15 ani! Oare cum au trecut anii?

| NoRegretsxx a răspuns:

Unde nu e cap...

| KattyKatt230399 a răspuns (pentru NoRegretsxx):

Am pus intrebarea, nu ti-am cerut parerea. Fii buna si ajuta-ma, daca nu, atunci pa )

| Hakuouki a răspuns (pentru KattyKatt230399):

Lasa, data viitoare va lucra mai bine, cam de la degetul mic la cot...invata c...doamno ce este sexul, apoi incepe sa faci.

| Ezeru a răspuns:

Himenul are intotdeauna o mica deschizatura ce-i permite sa ramana intact dupa introducerea unui tampon sau chiar al degetului in vagin.
Informatii despre himen http://www.csid.ro/sex/sexualitate/afla-totul-despre-himen-4596556/

| AlexandraCris a răspuns:

Nu s-a spart nimic.
Ţi-aş recomanda (nu numai ţie) ca înainte de a întreţine o relaţie sexuală să te documentezi şi tu puţin. Asta a fost o joacă... Joaca asta te putea costa ruperea himenului sau mai rău, apariţia unei sarcini. De asta trebuie să te documentezi înainte. Ai grijă pe viitor!

| Diabolik94 a răspuns:

Nu cred ca s-a spart nimic.Dar ai grija pe viitor!