| anonim_1224 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. O prietena de-a mea a facut sex cu un baiat de doua ori in interval de o ora ...problema e ca prima data au facut cu prezervativ iar a doua oara fara, iar el nu si-a dat drumul in ea.Acm cateva zile.2-3 ei i s-a terminat ciclul. Ce probabilitate sa ramana insarcinata este? Va rog mult sa imi raspundeti pentru ca e foarte speriata.Si ce se poate face sa evite o sarcina...pls

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In jur de 10-20%

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sa mearga imediat la medic, sa-i recomande/prescrie cele mai potrivite pastile, daca nu e deja prea tarziu!

Dece Dumnezeu riscati in halul asta, greu de inteles!

| Crisu a răspuns:

Sa faca un test de sarcina la o saptamana sau la 10 zile. Frate nu inteleg de ce nu folositi prezervativ? Chiar va place asa sa stati ca pe ace pana aflati daca sunteti sau nu insarcinate? [vorbesc despre fete in general]

| Alexakos a răspuns:

CRisu... asta este cea mai mare prostia\e la tineret. ca o fac si dupa aia se intereseaza. habar nu au cu ce se mananca sexul si dupa aia te mai miri de ce apar probleme sau intrebari "geniale".

| dariaelena a răspuns:

Daca nu si'a dat drumu in ea, sansele sunt mici, dar data viitoare sa i'a mai multe prezervative si gata.Chiar asa va place sa stati acum speritate? pentru orice eventualitate sa isi faca un test de sarcina.

| noktambul a răspuns:

Daca nu s-a spart prezevativul la primul contact si este asa cum povestesti, nu este nicio problema. Dar, sincer, nu cumva esti tu prietena aia foarte speriata?

| cretuvasile a răspuns:

Daca nu a ejaculat in ea sunt sanse mici sa fii ramas gravida. Dar de ce au facut de doua ori? O data si bine...

| AnuTTza a răspuns:

Daca nu si-a dat drumu in ea cu ce sa ramana insarcinata cu aeru?