| Alexus1243 a întrebat:

Salut,am facut sex cu prietena mea,sexul a fost protejat prima data mi s-a rupt prezervativul dar nu imi dădusem drumul,am schimbat prezervativul si a fost totul bine si mi-am dat drumul in prezervativ respectiv in ea, iar acum nu ii mai vine ciclul, e riscul sa ramana insarcinata?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca NU ai precizat in ce perioada a ciclului menstrual a fost intretinut acel act sexual, NU se poate formula si oferi un raspuns cert, sigur si concret. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu este risc de sarcina.

| anarosca78 a răspuns:

Dacă prezervativul nu s-a rupt sau deteriorat în timpul actului sexual, atunci spermatozoizii nu puteau ajunge încât să se formeze sarcina, posibil sa aiba niste dereglari hormonale daca are ciclu regulat iar dacă e neregulat vine cand vrea el.