| nuteintereseaza a întrebat:

Am nevoie de ajutor! sa va povestesc... mi-a placut de un baiat pe care l-am intrebat daca vrea sa fie cu mine dar a spus ca nu. l-m lasat in pace dar colegele lui au inceput sa s lege de mine. dupa un timp au incetat deoarece nu le-am bagat in seama.baiatul de care imi place a inceput sa vina des la etajul unde am e clasa si a intrat demai multe ori.azi m-a amenintat o colega din clasa lui sa am grija ca nu m-am pus cu cine trebuie, desi eu nu am avutnici o treaba cu ea.este doar o colega de clasa a baiatului de care imi place si stiu sigur ca nu sunt impreuna. si mia povestit ca a mai vrut el sa aiba o prietena si a batut-o colega lui de clasa. ce as putea sa fac sa scap de ea?(in afara faptului sa vorbesc cu ea ca e nebuna dea dreptu)credeti ca el ma place? funda celui mai folositor raspuns

Răspuns Câştigător
| pisicuts a răspuns:

Nu cred ca poate sa te bata si daca incearca da-i si tu vreo doua sau pune pe cineva.nu stiu daca baiatul te place sau nu. am trecut si eu prin ceva asemanator. din momet ce vine pe la tine prin clasa e posibil. ai gresit cand l-ai intrebat daca vrea sa fie cu tine. daca vrei sa ajungi la el incearca sa intri in gasca lui si sa te imprietenesti din ce in ce mai mult cu prietenii lui;] incearca sa pui pe o persoana pe care el o considera "cool" sau populara sa vorbeasca cu el sa afle ce parere are despre tine... functioneaza. spune-i lui sa vorbeasca cu nebuna aia sau pune pe cineva sa o invete minte:-l. in fine sper sa te ajute parerea mea. succes:*

7 răspunsuri:
| Mihai7best a răspuns:

Te duci la diriga si ii zici tot si daca ai diriga tare ca a mea o sa mature cu ea pe jos la directiune laughing

| Georgiana05 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa vorbesti cu el, sa vorbeasca cu ea, pentru ca se pare ca tipa are poate o obsesie pentru el. Vorbeste-i lui, si daca tot nu se rezolva nimic, incearca sa vorbesti cu ea.Cu frumosul, si daca nu tine, pana la urma, sti macar c-ai incercat.
Nu ar trebui sa-ti fie "teama" de nimeni, pentru ca pana la urma toti suntem oameni.
Banuiesc, si acum nu te supara, ca el nu te prea place, pentru ca dac-ar fi asa, nu cred ca s-ar lasa intimidat de o fata de la el din clasa, cu care, dupa cum ai zis si tu, n-are nimic.
Eu sper sa fie bine, si ca ceea ce ti-am zis ti-a folosit la ceva!

| Yoana a răspuns:

Eu zic sa o lasi pe fata ai aia pace. sa no bagi in seama ca nu merita. pana la urma daca nu are nici o treba cu el si nu sunt impreuna de ce sa baga? dar nu o lasa sa te ameninte, demostreza ca esti mai buna ca eawinking. e doar o fata fara minte sinkerwinking. si daca iti place de el mai vb cu el nu stiu pe mess si no lasa pe fata aia sa se bage intre voi.

:*:*

| Myladdy a răspuns:

Zici ca l-am citat pe Diaconescu, maika! Fara inceput, fara sfarsit! In rest, no comment!

| alexutza697595 a răspuns:

Ia-o la bataie ca sa nu mai faca ea legea acolowinking. Te ajut si eu daca vrei laughing. ce ma enerveaza tupeistele astea x(.

| pisicuts a răspuns:

Merci pentru fundita si astept sa imi zici ce s-a mai intamplat>big grin

| babydolldeea a răspuns:

Paiiii nu stiu cred ca mai bine iti vezi de treaba ta daca mai vorbesti cu baiatul ala fata aia o sa faca si mai multe crize si cred ca baiatul ala isi da si singur seama ca tacanita aia se tine dupa el