| sufletratacit a întrebat:

An nou fericit! am nevoie de putin ajutor din partea voastra.sa va povestesc mai pe curt.
in septembrie cand am inceput scoala a inceput sa-mi placa de un baiat.la inceput il consideram dragut. apoi am inceput ca sa indragostesc de el fara sa-mi dau seama. dupa vrea doua luni am rugat o prietena sa vorbeasca cu un alt prieten si sa-i spuna ca imi place de el si daca ar vreasa fie impreuna cu mie.la scurt timp a venit si dezamagitorul raspuns. mi-a spus ca nu vrea.amlasat lucrurile asa considerand ca nu mai am ce face. desi inca il mai iubeam. dupa putin timp colegele lui au inceput sa se ia de mine si chiar sa ma ameninte.am considerat ca nu e probleme lor deci nu le-am bagat in seama. dupa cateva zile a inceput el sa vine in partea cladirii unde este clasa mea si \statea acolo cu un prieten in fiecare pauza. dupa un timp a incetat sa mai vina.eram destul de dezamagita.am aflat de la cea mai buna prietena ca a intrat in clasa noastra si doar s-a uitat, intruna din zile cand nu eram la ore.totl a continuat destul de normal.ne mai vedeam din cand in cand ne uitam unul la altul si merfeam mai departe.
dupa vacanta de craciun si anul nou in prima zi de scoala erau toti colegii in cladirea unde am eu clasa. mergeau in laborator sa faca ore iar eu aveam sport.am trecut pe langa ei si au inceput sa-mi spuna ca daca am nevoie de nasa sa o chem pe ea. el a inceput sa rada incet si nu a zis nimic.eu am coborat nervoasa scarile.
azi l-am vazut la iesirea din scoala.eu atunci veneam de la sport s-a uitat la mine pana am ajuns la poarta apoi s-a bagat inaintea me cand am iesit.ma rog... nu am zis nimic.

ce parere aveti despre situatie? credeti ca ma place? ce ar trebui sa fac? dau funda celui mai folositor raspuns.MULTUMESC ANTICIPAT

Răspuns Câştigător
| Asiryx a răspuns:

Umm ce ar trebui sa faci? sa vorbesti cu el in primul rand si sa ii dai semne clare ca il placi. si nu mai apela la prieteni waiting dragostea inseamna doar 2 nu si prietenii deci incearca sa il cuceresti doar tu nu apeland la altii tongue la multi ani de anul nou happy

4 răspunsuri:
| thereforyou a răspuns:

Ai de capul meu ce poveste plictisitoare.nu s-a intamplat nimic interesant in ea.

| mada1 a răspuns:

Deci. sa incep cu inceputul, nu sunt de acord sa pui pe cineva sa vorbeasca in locul tau. ar trebui sa te duci sa vb cu el. sa stie baiatu sigur ca il placi. crede-ma ca asta le place baietilor.adica ei nu incearca sa intre intr-o relatie daca nu sunt siguri ca raspunsul fetei este afirmativ. bafta la cucerire laughing

| sandiy a răspuns:

Este un badaran uita-l

| ninanadina a răspuns:

Nu cred ca este interesat de tine. dar cred ca vrea sa para cineva in fata prietenilor se crede fatal asa ca cel mai bine ar fi sa il faci sa creada ca doar ai vrut o "aventura cu el" bafta