| claudica a întrebat:

vreau sa va povestesc ceva sunt in clasa a 9a si la inceput un coleg din clasa m-a placut si eu pe el si alta colega il placea si ea si ea s-a impriietenit cu mine si cand m-am certat cu acel coleg a inceput sa se comporte foarte urat cu mine( colega mea) si toata lumea mi-a zis ca ea s-a apropiat de mine numai ca sa bage strambe intre noi 2 dar eu nu am crezut si am avut incredere mare in ea si i-am zis multe si acum are o ciuda pe mine si se comporta foarte urat ( de cand colegului nu ii mai place de mine) si ma barfeste cu toti desi eu nu i-am facut nimic ei personal si ma acuza de niste chestii neadevarate ( cum ar fi ca mi-am batut joc de ea) si acum ma gandesc daca nu din cauza ei m-am certat cu baiatul de care imi place pentru ca mereu cand ii ziceam ceva de el ea incepea sa vorbeasca urat despre el spunand ca e un fustangiu si altele. Voi ce ma sfatuti cum sa ma comport cu ea? mentionez ca [,] cauta orice ocazie ca sa se lege de viata mea

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Pai ignoro.
sau ar mai fii o faza, ca sa nu te lasi calcata in picioare, dar iti trebuie tupeu si curaj big grin, cand este "prietena " ta in clasa cu baiatul care-ti place pai sa'i spui tot ce te deranjeaza la ea. cu voce tare sau cum vreiwinking poti sa-i spui cam tot ce-ti vine sa scoti pe gura(dar gandeste mai intai ) fa'o sa inteleaga ca nu te lasi batuta, iar pe el ca-ti apare rau ca te-ai certat cu el si ca tu ai o parere buna despre el :dwinking sper sa te descurci bafta! kiss

si gaseste-ti alta prietena, incearca sa te impaci cu acel baiat big grinwinking si sa nu ai niciodata incredere in nimeni, eu zic ca este mai bine sa fii o persoan secretoasa, decat una care da raportul la toti ce face big grinwinkingkiss, chiar daca ai prieteni foarte buni, nu le spune secretele talewinking, despre ele incearca sa vb mai mult cu parintii tai, pentru ca doar fata de ei cred ca nu ebine sa fi secretoasa :d, caci prietenii nu sti niciodata cand te dezamagesc.kiss

3 răspunsuri:
| stweety10 a răspuns:

Fa`i si tu ei ce ti-a facut si ea tie.

| chrissi a răspuns:

Fii indiferenta cu ea, arata-i ca nu a reusit sa te afecteze, ocazional poti sa strecori niste replici taioase cand se mai tine de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-ti cauti alta prietena, cauta pana gasesti pe aceea cu care sa te intelegi, barfa inseamna rautate, invidie, prostie.