| Shella03 a întrebat:

Am nevoie de ajutor TPU! I-am spus ca nu mai am sentimente pentru el si de fapt eu aveam! Acum zice ca ma uraste! L-am intrebat daca mai are sentimente pentru mine si a zis ca mai are cateva! S-a sarutat cu cea mai buna prietena a mea! Va rog frumos sa ma ajutati mi-am cerut scuze! Dar cred ca acum ii place de ea! Nu stiu cum sa exprim ceea ce simt dar simt ca ma sufoc ca ma doare ceva inauntru si imi pierd respiratia va rog ajutati-ma urgent cu un sfat!

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Sfatul meu este urmatoru.Trebuia sa te gandesti din start si sa nu te joci cu el dar se poate rezolva. Spune-i ca in momentu in care i-ai zis ca nu mai simti nimic pentru el a fost doar pentru al ferii si pe el sa sufere -ai facut asta pentru ca la acea vreme treceai pentru pasa proasta si vroiai o perioada de liniste.Nu ai vrut sa te joci cu el dar in interior ai continuat sa il iubesti.El a luat asta ca pe ceva real si a cautat sa te inlocuiasca dar daca a simtit ceva putrnuic pentru tine la acea vreme nu are cum sa fi uitat asa usor. Spune-i ca nu i-ai gresit cu nimic si ca nu ai fost nici cu un alt baiat doar ai vrut sa iei un moment de pauza -ti-ai dar seama ca ti la el si ca acum esti pregatita sa aveti o Relatie foarte stabila.Ai devenit mai matura.Fa-l sa inteleaga ca pe acea fata nu o iubeste ci asa are impresia -si-a gasit refugiul in bratele ei si se minte singur -intreaba-l de cate ori o saruta la cine se gandea oare?-Trebuie sa nu se mai minta ca nu are rost.Sa fie sincer cu el si apoi sa ia o decizie limpede.Mai tarziu datorita la ceea ce face o sa provoace numai suferinte atat lui cat si celorlalti din preajma sa!

| Shella03 explică (pentru Danysan):

Danysan parca mi-ai citit viata! Exact asa s-a si intamplat! Eu nu eram sigura de ce sentimente am pentru el si am zis sa nu il fac sa sufere spun Stop! si daca avea sa simt ceva ii spuneam... insa a fost prea tarziu... deja se refugiase! Acum nu vrea sa imi dea nici un raspuns spune ca nu poate sa spuna nimic. E cu totul alta persoana se comporta altfel! I-am spus sa nu se comporte altfel caci dupa o sa ii fie greu sa revina la el insusi *( o spun din propria experienta). Acum astept de la el un raspuns! Iti multumesc mult pentru sfat chiar aveam necoie de el! :*

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

De ce ai pretentii de la un baiat liber? Cine iti ofera acest drept?