| Alinka_4171 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Aseara am iesit cu cea mai buna prietena, doar ca prietenul meu nu o suporta zice ca-i curva, si m-a intrebat unde-s si i-am spus ca in bar m-a intrebat cu cine si i-am zis ca cu prietena doar ca mai era si un baiat cu noi si nu i-am zis, cind colo vad ca intra in bar si vede baiatul si a esit deodata eu am fugit dupa el, i-am lamurit dar nu m-a ascultat, apoi m-am dus in alt bar cu niste amice si ma suna si a inceput a striga ca-s mincinoasa si a venit dupa mine in bar cu masina am iesit si in masina strigam unu la altul, mi-a zis ca gata ca nu-i place minciuna. m-a facut si curva si cirpa. nici nu stiu ce sa fac, plus la asta el s-a salutat cu o fata, fata de mine adica cu fata cu care s-a sarutat cit se intilnea cu mine, pur si simplu el m-a inselat de multe ori cu alte fete si piurma mi-a cerut scuze si am luat-o de la kapat, si acum iesa ca eu nu-s fata buna si. poate imi spune-ti vreun sfat ca am nevoie nespus de mult.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Simplu ca bunaziua, lasa-l impace si nu te mai chinui acum pentru el ca n-are rost fiecare isi vede de viata lui

| Mao a răspuns:

Da-l naibii? E clar ca nu tine la tine atat de mult pe cat a insinuat si chiar nu merita. Nicio a doua sansa si nici nimic. E greu, dar acum e un moment in care trebuie sa te gandesti la binele tau folosindu-ti mintea, nu inima. Gandeste-te : ce e mai bine pentru tine? Sa-l lasi naibii in pace si sa treci peste intr-o luna-doua, sau sa incerci sa fii iar cu el si sa iti faca aceleasi faze si sa suferi mult mai mult? Decizia e toata a ta, dar ai grija de alegerea pe care o faci. Numai bine! (:

| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Primul sfat, si cel mai important: Invata sa scrii.
Eu zic sa-l lasi. Daca te-a inselat de multe ori, ce crezi ca nu se v-a mai intampla? Sa fim sinceri. Ori sunteti corecti ori numai suntem.
Daca iti jigneste prietena, nu e frumos. Terminati relatia eu zic ca e cel mai bine pentru tine.

| Bibutzu a răspuns:

Buna!love struck
Prietenul tau inseala dar nu vrea sa fie insalat sau macar, mintit!
Sfatul meu ar fi sa-l lasi ca se vede ca-i un vagabont si nu stie sa aprecieze!
Nu uita ca iti e iubit nu mama, nu tata si nu sot!
Nu-ti poate interzice sa te vezi cu pr ta indiferent de ce crede el!
Si in plus erai cu un baiat la masa putea sati fi ruda sau amik din copilarie nu inteles dc te-a facut asa...
Are probleme cu obsesia. si este gelos!
Yo zic sal lasi. se vede ca te inseala si ca te crede o carpa, curva!
E lumea plina de baieti!
Resemneaza-te!
Succes. fundoi?hee hee

| ionut7782 a răspuns:

Da adevarul este ca ai facut o prostie ca nu i-ai spus si de baiatul ala.acum poate sa comportat asa pentru ca vrea sa o terminati ca are pe alta.incearca sa ii explici de la capat si spune-i ca nu i-ai zis de baiatul ala ca nu te intereseaza persoana lui sau termino cu fata aia daca el o considera curva. dar bun in felul cum a vb cu tine avand in vedere ca te-a si inselat eu il dadeam dracu sincer.

| Lylly a răspuns:

Parerea mea este ca nu ar trebui sa uiti ca te-a jinit si ca te-a inselat.Gandeste-te daca vede ca il ierti odata isi da seama ca ii merge si nu v-a inceta niciodata, daca a facut-o odata de ce crezi ca s-ar opri. Poate daca o sa te impaci cu el data viitoare nu o sa te jigneasca doar si poate o sa te si loveasca.De acum faci cum crezi tu...
Succes!

| eusiatat_9429 a răspuns:

Sincer chiar dacă o sa te doară, a avut dreptate când a spus ca ești o cârpa (la restul nu pot sa ma pronunț, dar cred ca a exagerat cu jignirea). Cum sa accepți sa te înșele și tu sa te complaci în situația asta? Si asta nu o data, de mai multe ori, el efectiv cauta un motiv, nod în papura ca sa se despartă de tine, e ca si cum te-ar ruga sa ii faci un ceai și apoi s-ar supara ca i-ai afumat ceaiul, e clar ca nu te merita și sincer cred ca ar trebui sa va continuați viata pe drumuri separate. Scuze dacă am fost prea dur

Bafta și numai bine

| xXMomo185 a răspuns:

Las-o balta cu el... daca s-a enervat doar de la o mica intelegere mai bine nu te mai intalni cu el sa nu mai patesti alte "accidente" de genul asta. fundita?