| Andrew190720 a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent. In luna februarie pe 7 am făcut dragoste (protejat) și este posibil ca ea sa fi rămas însărcinată (asta e temerea ei). Deși pe 27 februarie i-a venit menstruatia. Iar în martie în jurul lui 27 trebuia sa-i apară iar menstruatia și nu s-a intamplat nici pana în ziua de azi...
Avem motive sa fim îngrijorați? Ce credeți?

Răspuns Câştigător
| Snuffkin666 a răspuns:

Daca i-a venit menstruatia in februarie atunci clar nu are cum sa fie insarcinata insa daca zici ca de 12 zile nu i-a venit atunci propun sa faca un test de sarcina ( DACA ATI FACUT SEX desigur) dar daca nu atunci nu ai motive de ingrijorare.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un simplu test de sarcina o sa va elucideze misterele.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca menstruatia inceputa in 27 februarie a decurs la fel/similar cu menstruatiile anterioare avand durata de manifestare, cantitatea de menstra, culoarea acesteia, fluxul zilnic de eliminare a menstrei, etc. ca si alta data, inseamna ca NU putea sa reprezinte o menstruatie falsa adica una peste o sarcina instalata/fixata in uter si in consecinta N-A EXISTAT o sarcina. De asemenea in cazul in care nu ati mai intretinut contacte sexuale dupa acea ultima menstruatie, rezulta ca in acest moment este imposibil sa fie vorba de existenta unei sarcini. In consecinta singura concluzie ce poate fi exprimata se rezuma la posibilitatea ca totul sa se datoreze unor factori care provoaca/produc o dereglare hormonala mai severa. Deoarece au trecut cam 2 saptamani fata de momentul in care ar fi trebuit sa apara noua menstruatie se impune efectuatea unei consultatii ginecologice in vederea depistarii motivului care provoaca o asemenea dereglare hormonala. Teoretic se poate exclude in totalitate posibilitatea de a exista o sarcina in acest moment. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Da, aveti motive de ingrijorare pentru ca este posibila o sarcina nedorita.

| Oana92 a răspuns:

V-ati protejat, i-a venit si menstruatia dupa. Ce mai vreti? Calmati-va cu tampeniile astea sau lasati-va de sex. Abstinenta sigur v-ar rezolva temerile.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Cu cine s-a mai culcat intre timp?

| NuSuntTroll a răspuns:

Da, foarte ingrijorati. Cred ca sunt tripleti.