| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de cineva cu care sa vorbesc, cineva serios. M-am indragostit de o prietena de fapt sincer nu cred ca mai suntem nu mai vorbim mai deloc si regret foarte mult. La un moment dat mi-a dat impresia ca simte ceva pentru mine insa acum nu ne mai vorbim crying(..si ma doare foarte tare sufletul din cauza asta. Am nevoie de cineva cu care sa vorbesc, sa-mi dea un sfat. Va rog simt ca ma prabusesc nu am fost niciodata mai indragostit ca pana acum. O iubesc enorm, dar eu nu i-am spus.

4 răspunsuri:
| queenofsaigon a răspuns:

Ți-a dat impresia... sau ai analizat tu prea mult situația?

Dacă nu e interesată învață să mergi mai departe. Nu cred că e prima fată de care te-ai îndrăgostit, și dacă e, cu siguranță nu e ultima.

Petrece mai mult timp cu ea, fă-o să se simtă bine în preajma ta ca să îi dai ocazia să dezvolte sentimente pentru tine. Nu mai interpreta orice gest, nu te mai bucura aiurea pentru chestii minore care cică ar putea fi semne că te place. Bucură-te doar dacă reușești să o faci să te iubească și ea, iar dacă nu reușești, nicio tragedie... treci mai departe.

| Markusfrtt a răspuns (pentru queenofsaigon):

Nu au fost semne minore pentru ca eu nu am avut nici o treaba cu ea, din contra ea m-a bagat inseama, altfel nu ne imprieteneam

| TerenteFTW a răspuns:

Dezvolta, i-ai spus ei ca simti ceva pentru ea inainte sa se departeze de tine?

| Moldoveanu_Marius_1986 a răspuns:

Aia se numeste parasuta! parasute gasesti la orice colt de strada