| ILoveHim a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi de la voi. Luni m am certat cu prietenul meu de fata cu parintii lui. Eu am avut cea mai mare vina. Si stiu asta. Sunt de 11 luni cu el dar il cunosc de vreun an si ceva... In ultima vreme am fost foarte geloasa si posesiva cu el si ma suparam din orice. Nu il intelegeam niciodata. Ne am certat de multe ori dar acum numai vorbeste cu mine de vreo 3 zile si i am trimis mesaje si l am sunat dar nu mi a raspuns. I am spus ca imi pare rau in toate modurile posibile. Nu am cum sa il vad pentru ca e la facultate in alt oras. Si abia dupa 2 saptamani am sa il vad. Prietenul lui mi a zis ca nu mai vrea sa vb cu mine. Eu stiu ca el chiar tine la mine. Si stie ca daca o sa vb cu mine o sa ma ierte intr un fel. Stiu ca inca e suparat. Eu mi am cerut scuze si de ai lui. Dar inca nu vorbim. Nu vreau sa pierd. Chiar tin la el vreau sa conving sa imi mai dea o ultima sansa sa ii demonstrez ca am sa ma schimb. Cum as putea sa fac asta? Cum sa ii vorbesc? Cum sa il abordez? Va rog raspunsuro serioase.

8 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Daca I-ai facut scandal de fata cu parintii lui, poti sa consideri ca esti singura. Nu te mai iarta, I-ati gandul, doar un prost te-ar mai ierta dupa ce ai tipat la el de fata cu parintii lui.

| Emilian65 a răspuns:

Intalniti-va, discutati si ajungeti la un consens astfel incat relatia voastra sa fie la fel de frumoasa ca inainte.

| grab a răspuns:

Incearca sa il mai suni dar nu mai des de 1-2 ori pe zi.
daca el vrea distanta asta nu prea ai cum sa il obligi la iubire cu forta... happy

| NoName0x0 a răspuns:

Nu e frumos ceea ce ai facut, mai ales ca nu aveai un motiv intemeiat. Cred ca deja are o parere cam urata despre persoana ta, dar nu pot spune cu certitudine ca nu te va ierta.

| Quassaar a răspuns:

Lăsa-i un pic de spatiu, nu-l mai sufoca cu insistentele tale. Asta il înverșunează mai tare si il va indepărta de tine. Faptul ca l-ai bălăcărit de fata cu părinții lui iar este o bila neagra pentru tine. Pur si simplu nu se face asta. Să-ți fie învățătură de minte si pe viitor. L-ai rănit in orgoliu propriu si probabil are nevoie de putina liniște. Fii răbdătoare, daca te iubește cu adevărat o sa se întoarcă la tine. Ai grija ca gelozia este o boala foarte periculoasa si nu face casa buna daca este amplificata de posesivitate. Încearcă sa te schimbi, dar eu simt ca întotdeauna o sa vrei ca tu sa fii bărbatul in relație :-)

| piticelm a răspuns:

Ti-ai cerut scuze, este indeajuns.Nu il mai suna,nu il mai cauta, daca vrea sa te ierte, te iarta, daca nu, asta este.In viata trebuie sa mai lasi si din orgoliu, iar daca are orgoliu, n-ai ce face cu el.

| HeadShoot32 a răspuns:

Sa nu ceri niciodata o "ultima sansa", orice om greseste, si tu daca ii ceri acea ultima sansa, urmatoare greseala va fi o "ultima greseala" daca ma intelegi.
Si simplu, il lasi sa se calmeze, si atunci cand vine inapoi si va puteti vedea, te intalnesti cu el si ii ceri scuze in fata. Pana atunci sa il lasi in pace sa se calmeze si sa nu ii zici nimic, asa incepe si el sa se gandeasca la asta, si o sa se gandeasca sa te ierte, mai ales daca i-ai trimis multe mesaje in care ti-ai cerut scuze.

| Fly_Flory_1999 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-i ceri scuze si lui si parintilor lui si sa ii promiti ca nu se va mai intempla si ca a ost doar vina ta el sigur te va ierta. Succes!