| ILoveHim a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi de la voi. Luni m am certat cu prietenul meu de fata cu parintii lui. Eu am avut cea mai mare vina. Si stiu asta. Sunt de 11 luni cu el dar il cunosc de vreun an si ceva... In ultima vreme am fost foarte geloasa si posesiva cu el si ma suparam din orice. Nu il intelegeam niciodata. Ne am certat de multe ori dar acum numai vorbeste cu mine de atunci de cand s a intamplat si i am trimis mesaje si l am sunat dar nu mi a raspuns. I am spus ca imi pare rau in toate modurile posibile. Nu am cum sa il vad pentru ca e la facultate in alt oras. Si abia dupa 2 saptamani am sa il vad. Prietenul lui mi a zis ca nu mai vrea sa vb cu mine. Si de asemenea prietena prietenului lui mi a zis ca nu ma mai vrea s ca sa il las in pace... Dar cand i am zis ei sa imi raspunda la telefon sa imi zica tot ce i a spus mi a inchis si a refuzat sa ne vedem..Sincer nu vreau sa ii cred pe niciunul dintre ei pentru ca el ar fi trebuit sa imi zica cu gura lui.Eu stiu ca el chiar tine la mine. Si stie ca daca o sa vb cu mine o sa ma ierte intr un fel. Stiu ca inca e suparat. Eu mi am cerut scuze si de ai lui. Dar inca nu vorbim. Nu vreau sa pierd. Chiar tin la el vreau sa conving sa imi mai dea o ultima sansa sa ii demonstrez ca am sa ma schimb si vreau sa ma duc sa il caut sa vorbesc cu el sa il conving sa ne impacam Chiar tin mult la el si nu vreau sa ma despart de el... Cum as putea sa fac asta? Cum sa ii vorbesc? Cum sa il abordez? Va rog raspunsuri serioase. Chiar am nevoie de ajutor.

5 răspunsuri:
| maria999 a răspuns:

Poate ca tine la tine, dar are un orgoliu foarte mare. Poate s-a gandit sa te lase si pe tine un pic sa te linistesti si sa-ti dai seama ca de fapt nu ai motive sa fi geloasa. Incearca sa-i trimiti un mesaj in care sa-i spui tot ce simti, dar parerea mea este sa mai astepti un pic sa se gandeasca si el ce vrea cu adeverat.

| SebastianBoanca a răspuns:

Uite... Toti oamenii gresesim si asta ai facut si tu. Cate-o data ai nevoie de lovituri din astea ca sa vezi ca faci ceva gresit si trebuie sa o lasi mai moale. Eu vad ca il iubesti foarte mult si esti dispusa sa te schimbi intr-o persoana mai buna pentru el si pentru tine. Asta observ din ceea ce imi scrii. Eu cred ca el ti-ar mai da o sansa doar daca i-ai arata ca tu chiar esti mai buna si nu esti posesiva. Inista sa va vedeti, si daca mai are sentimente pentru tine o sa fie de acord, dar poate ai numa o sansa. Succes si o seara faina si daca te refuza o data tu tot continua sa insisti, dar doar daca crezi ca esti pregatita sa te schimbi cu adevarat. happy

| Azpilicueta a răspuns:

Cel mai urat este sa te certi cu el de fata cu familia lui, a tahappysau cu prieteni tai sau ai luihappy
Daca trebuie sa va certati, reprosuri etc trebuie intre 4 pereti doar voi 2happy
Spune-i ca iti pare rau ca nu se va mai repetahappy Aici este greseala tahappy Orice om greseste si merita a 2-a sansa

| ILoveHim explică:

Si sa cred ce imi spun prietenii lui?

| Azpilicueta a răspuns (pentru ILoveHim):

Gura lumi spune multe, cel mai bine este sa te intelegi doar tu cu el, tu traiesti cu el nu cu lumeahappy Fi interesata de el nu de lume findca lumea te aduce in eroare si o sa te intrebi de ce ai ramas fara elhappy Testat de mine ca baiatwinking