| Andreiu68 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi si consolari! Am 19 ani si pana la varsta asta nu am avut niciodata o relatie.Nu ca nu am incercat, dar am fost refuzat de nenumarate ori.Nu ma dadeam la fete de care stiam ca nu,, am față" fete.Cred ca pana la varsta asta am vorbit cu 14-15 fete si mereu am fost refuzat,spuneau ca nu iesa pe afara, altadata daca este, iar a 2-a zi le vedeam afara. De pe la varsta de 15 ani nu am mai vorbit cu o fata deoarece am fost descurajat si am zis sa imi revin putin din socu asta. De vr-o 3 luni am spus ca sa incep iar activitatea asta cu fetele,am vorbit cu o fata,iar ea o dadea aiurea ca nu iese, sta la o prietena acasa, a doua zi nu iesa ca are sala, dupa a 3-a zi spunea ca a fost pedepsita si a 4-a zi cand sa ii dau mesaj ma trezesc cu block la mesaje si am renuntat. Am luat iar o pauza ca am fost afecta, acum 7 zile am inceput iar si am vorbit cu o fata,aveam subiecte comune,intr-o sambata trebuia sa ies in oras cu baietii si i-am spus fetei ca vin dimineata si vorbim maine,iar fata asta dadea semne de gelozie si imi spunea de ce plec,unde plec,cu cine si dupa s-a suparat pe mine.A doua zi am vorbit cu ea si a fost putin geloasa din ce a spus. A doua zi a trebuit sa ma vad cu ea, m-am vazut, si mergand cu ea pe strada m-am intalnit cu un prieten si a spus ca daca nu mergem cu el pana in colo.Am mers dupa prietenul asta a ramas cu noi.Seara am co ndus fata acasa si faza culminanta este ca fata asta s-a indtagostit de prietenul meu si vorbea cu el, ea spunandu-mi ca nu vorbeste cu mine ca nu are timp, are treaba..In fine dupa discutii lungi am pus capat cu fata asta. Iar sunt dezamagit in dragoste,nu mai am incredere iar,am patit de o gramada de ori refuzuri. Vorbeam cu fete,spuneau ca le plac cum gandesc,le plac caracterul pozitiv,ochii, cum ma imbrac si cu toate astea nimic. Nu arat rau am 1, 71m 65kg ochi albastrii,aranjat,tuns,pensat, arat cat de cat bine, am facut sala de forta 1an si jumate, sport de performanta-box; sunt glumet,muncesc,am permis,masina,bun simt, dar na., nu se leaga nimic. Am un frate de 13ani si chiar si el are o relatie! Nu stiu ce iubire e la el,dar na, are relatie, pierde timpul.Toti prietenii mei cu iubite, eu sunt singurul pe dinafara Dece nu reusesc sa gasesc oare pe cineva? Gresesc undeva? Sunt total descurajat si mi-am pierdut increderea iar. Sfaturi ceva?

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
In primul rand esti prea disperat, asta se simte de la o posta si e in defavoarea ta.
Nu exista fata pentru care nu ai fata, vei avea sanse mai mari cu o fata care crezi tu ca nu ai fata pentru ea.
Multi gandesc ca tine si concurenta e mica.
Nici nu e varsta la care putem vorbim de seriozitate, majoritatea fetelor vor ceva serios dupa 20 de ani.
Pana atunci sunt confuze.
Inaltimea nu are treaba, daca ai 1.71, nu oi fi nebun sa interactionezi cu fete mai mari ca tine, gen 1.80.
Vorbesti cu fete mai micute, undeva la 1.65 -160.
Eu cred ca esti prea cuminte si cam sensibil, asta e un motiv sa te ocoleasca fetele.
Dar nu te da batut, mai incearca!

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, imi parea rau sa-ti spun, dar tu ti-ai insfertit sansele sa gasesti o fata, pentru ca esti micut de statura, iar fetele vor pe cineva mai inalt ca ele.

La faza in care te intalnesti cu vreun prieten pe strada, evita sa-l urmezi sau sa-l inviti sa mearga cu voi, ca iti sufla fata.

In plus, intalneste-te cu fata la o cofetarie sau cafena, nu iesiti sa mergeti fara sir, fara sa-i oferi nimic de baut sau mancat, ma refer la o prajitura, un suc, o inghetata sau o cafea, daca-ti permiti, poti chiar sa o inviti la o pizza.

Nu fii insistent cu fata, vorbeste-i frumos si politicos, evita sa scuipi, sa injuri sau sa vorbesti urat cand esti in prezenta ei. Evita sa te plangi de diverse chestii, fii pozitiv si prezintat-te ca un baiat de succes.

| Costantin_Paul_ a răspuns:

Privește cu sufletul. Sa nu cauți la aparențele trupului, caută puncte comune de legătură, ce vă leagă