| Andreiu68 a întrebat:

Ajutor! Dece nu reusesc sa iasa nimic cu nici o fata? Am 19 ani si am incercat sa vorbesc cu fete, am vorbit cred ca in total cu 12-13 fete si nimic frate. Ori spuneau ca nu iesa ca pleaca din oras,iar eu dupa vedeam pe Facebook check-in prin cafenele, altele vorbeau sec si scurt,nu mai puneai intrebari, doar eu le intrebam, se vedeau ca nu pareau interesate. Pe cateva fete 4-5 le-am cunoscut in realitate si dupa am vorbit pe Facebook, se vedeau ca vorbeau in scarba si le-am lasat. Nici pana la varsta asta de 19 ani nu am avut niciodata o iubita sau vr-un sarut.Imi este mi-e rusine de mine. Nu arat rau sau stau in casa si sunt un antisocial, ies prin cluburi, prin cafenele am 1, 71 inaltime,ma imbrac ca ultima moda, ochi albstrii,am facut sala de forta un an si ceva, nu sunt slab, am facut sport de contact de performanta, am terminat la un liceu bunicel din oras ( al 4-lea din oras din vr-o 14) acum lucrez, am permis, am reusit sa imi cumpar si o masinita.Vad prietenii mei ca vorbesc cu fete, ies cu ele, se duce acasa la ea,o aventura una alta si a doua zi aceeasi treaba dar cu alta. Nu stiu cum reusesc. Vorbeam cu un prieten zilele trecute si imi spunea bai Andrei tu de ce nu vorbesti cu fete,stai asa pe pustiu, iar eu i-am spus ca frate incerc eu,dar imi iau seen, ori vorbesc cu o fata o zi sau doua si dupa gata, vad ca imi vorbeste in sec si o las. Dupa i-am zis ia uite sa facem ceva, dam cereri la 10 fete amandoi la aceleasi fete si maine vedem cui i-au acceptat cererea. El a doua zi avea 8 cereri acceptate, iar eu 3( nu am dat cerere la modeluri, fete decente de treapta noastra. Dupa ceva zile imi spune prietenul asta a meu ca ii spun fetele ca sa se duca la ele acasa, iar eu stau asa si ma gandesc ca trece viata pe langa mine.Si bai am dat cerere la o fata amandoi eu si prietenul meu, mie normal nu mi-a acceptat cererea, prietenul meu da, si dupa o saptamana si un pic imi arata un video cum era el si o ****a pe fata aia..Nustiu cum face, iesa le zi cu 4-5 fete diferite..Am vr-o 3-4 prieteni care fac asa, schimba fetele. Chiar sunt dezamagit, am 19 ani, o varsta care ar trebui sa schimb fetele una la o zi, dar nici una la 2 ani nu am. Nici cand dau cereri la fete, ca sa intru in vorba cu ele dupa, daca imi acepta 3-4 fete din 10 cereri. Sunt dezamagit de mine. Oare gresesc undeva? PS: nu sunt virgin, stiu sa vorbesc cu fetele, am in mine acea,, vrajeala" dar daca fetele vorbesc asa.

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Scrii ingrozitor, daca vorbesti la fel, ar trebui sa iti scazi foarte mult pretentiile. Nu cred ca o fata care are peste 4 clase ar putea accepta un baiat care scrie cu atat de multe greseli ca tine, ar face-o de ras. Fiindca pana la urma e mai bine sa ai 4 clase dar bine facute, decat 12 facute degeaba. Asa ca cauta-ti si tu fete mai simple, cu putina scoala (2-3 clase), mai saracute, care nu umbla prin cafenele si nu folosesc calculatorul. Pe ele nu le va deranja problema asta a ta (care e foarte serioasa)

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Brigaela):

"Că caută"?

| Brigaela a răspuns (pentru Necunoscut112):

Ligamentele sunt permise in limba romana.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Brigaela):

Cacofoniile nu sunt permise.

| Brigaela a răspuns (pentru Necunoscut112):

Arata-mi si mie te rog unde scrie asta? Gramatica Academiei Romane nu prevede asa ceva, am verificat.

| Andreiu68 explică (pentru Brigaela):

Cautati tu badanarite de alea cu 3clase. Am scris gresit din cauza telefonului, nu si gramatical! Nu am telefon cu tastatura ( qwerty). Plus ca nu stau si am inchin la telefon sa scriu usor, am scris repede.

| Brigaela a răspuns (pentru Andreiu68):

Tocmai asta este problema.

| sofisis a răspuns (pentru Brigaela):

Exista doar 3 cacofonii permise in Limba Romana. Ligamentele la care te referi tu reprezinta de fapt un joc, in nici un caz ceva permis de gramatica limbii romane.

| Brigaela a răspuns (pentru sofisis):

Unde scrie asta? Te asigur ca in gramatica academiei nu. Tu unde ai citit?

| sofisis a răspuns (pentru Brigaela):

Eu stiu ca tie iti place sa te contrazici. Exista 3 cacofonii acceptate. Altele NU. Se invata chestiile astea inca din primii ani de scoala Brigaela. Singurele acceptate sunt Biserica Catolica, tactica cavalereasca si Ion Luca Caragiale. Atat.

| Brigaela a răspuns (pentru sofisis):

Eu am invatat ca astea sunt anecdote care circula printre semidocti. Probabil scoala veche

| alina2k18 a răspuns:

Ia-ti BMW bosswinking si o sa vezi tuwinking

| Pool77 a răspuns:

Stii care e chestia? Poti sa ai bani, masina, haine noi, viata sociala, daca esti plictisitor si ai un caracter respingator.
Nu inteleg faza cu Facebookul, de ce tot incercati sa agatati pe Facebook? laughing)
Tu pana la urma vrei o prietena, sau vrei o curva?
Ca numa' alea sar de la unu' la altul' s-a.m.d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima regulã, nu umbla dupã curve, lasãle pe ele sã vina la tine.
Astea miros când esti disperat dupã pasãricã, nu stiu ar trebui sa iti deschizi ochii sa vezi care sunt interesate de tine, pe internet nu functioneazã deoarece primesc zeci unele sute de mesaje, pe unde mai iesi tu uitãte in jur si e imposibil sã nu dai de câteva care te privesc insistent alea sunt prãzi mai usoare, si chiar dacã reusesti prin mesaje si telefon doar stabilesti intâlniri nimic altceva, deoarece doar cu seen si friendzone o sa te trezesti.

| Romanul86 a răspuns:

Ce vreți de la o fată! Sex! Doar atât! E tristă viziunea dvs pentru că sexualitatea nu se împlinește nu devine completă dacă nu există și sentimente. Sexul e metafizic.
Căutați fete care sunt felul dvs. dacă sunteți liniștit căutați fete liniștite dacă sunteți inteligent căutați fete inteligente, căci altfel vă veți deprima și veți urâ toate fetele. Prietenii tăi găsesc fete pentru că ca ele sunt genul lor adică vagaboante.

Căutați fete care sunt genul dumneavoastră!

| Eduard196 a răspuns:

Cauta cartea Timid si Sexi. O sa te ajute mult. Costa 100 lei

| Rux2000 a răspuns:

Cică scrii incorect si de asta. Hai ma lasi (tanti de mai jos) eu am o clasa făcută in Romania si 7 in Portugalia si nu stiu sa scriu corect gramatical româneşte si nici un băiat na "fugit" de mine (pe Facebook) momentan am o relatie de 2 ani cu un baiat cu 10 clase si nu mi-a spus niciodată ca scriu incorect chiar daca eu sunt constienta de asta. Baiete ori esti urât ori nu stii sa alegi fetele. Curvele se ard azi cu unu Maine cu altul si normal ca prieteni tai au parte de ele daca asta cauta, dar tu poate cauti asta la fete de casa care nu isi doresc astfel de aventuri. SAU nu stii sa abordezi o fata da'mi Facebook tau si iti dau eu cerere sa ai motiv de bucurie.

| Xelon a răspuns (pentru Rux2000):

Pai,daca are 10 clase este normal sa nu-l deranjeze...

| Rux2000 a răspuns (pentru Xelon):

Da dar eu aici făceam referire ca eu am 8clase 1 in ro 7 in pentru si scriu incorect iar el le are pe toate in ro si scrie corect si nu mi-a reproşat asta niciodată

| Usernamee a răspuns:

Vreau și eu Facebook-ul tău!