| Villy09 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi.Sunt intr-o relatie de 3 luni, o fata frumoasa,desteapta,iubitoare,draguta si toate cele, o iubesc extrem de mult.Noi am tot avut certuri ba din cauza geloziei mele,ba ca ea se enerveaza prea repede si spune niste cuvinte care ma dor ( nu injuraturi ), dar am trecut peste toate.Eu sunt o fire mai sensibila,am nevoie sa vorbesc mult cu ea,sa ma sufoce cu iubirea ei iar eu pe ea, asa era pana acum 1 luna cand si-a pierdut telefonul iar calculatorul i s-a stricat,deci vorbim mult mai putin,chiar daca apucam sa o facem macar o data pe zi,ea depinde de telefonul surorii ei, o inteleg.Problema e alta,ea e genul ala de fata care nu are probleme cu iesitul,plimbatul si alte lucruri,ii place sa iasa,si mie imi place dar sunt seri in care stau acasa si o astept sa intre,dar ea tot asta face, iese cu prietenele ei.Pe mine nu ma deranjeaza faptul ca se plimba cu ele, dar eu fiind o fire geloasa iar prietenele ei genul ala care mai stau si cu prieteni baieti( prietena mea era la fel dar am convins-o ca o iubesc prea mult ca sa accept asta ) nu imi place ca ar putea petrece timp in preajma altor baieti.Nu i-am zis niciodata sa stea acasa mai ales cand vorbeam aproape toata ziua,dar acum chiar ma deranjeaza cand vad ca iese atat de des si nu incearca sa intre ca sa mai vorbim, noi iesim de obicei 2 zile pe saptamana,deci raman 5, poate iesi si cu prietenele dar sa ne acorde si noua timp sa vorbim.Se vede foarte clar ca nu ii convine ca sunt asa gelos si posesiv,nici mie nu imi place desi uneori imi zice ca sunt amuzant cand fac gesturi de astea si ca ii place putin dar sa nu exagerez,in fine,nu asta e important.Din spusele ei,ea profita de vara acum ca sa mai iasa,si a promis ca imediat cu inceperea scolii o sa ma satur de cat o sa vorbim,dar nu stiu,eu imi vreau prietena inapoi,cea care ma sufoca cu iubirea ei,adoram asta,imi placea sa vorbesc mult cu ea,ne certam o gramada pe tema asta si eu nu stiu cum sa ii explic,tot zice ca nu vrea sa schimbe nimic la ea chiar daca ma iubeste,si ca nu ar trebui sa ma indoiesc de faptul ca ma iubeste extrem de mult, dar nu poate sa schimbe nimic.Va rog ajutati-ma, ce sa fac ca sa ne fie mai bine si poate sa fim ca la inceput?

13 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu ai cum, doar tu ai spus ca ea este si desteapta.

| Villy09 explică (pentru neutrino):

Cu raspunsuri de astea ai ajuns tu campionul zilei?

| neutrino a răspuns (pentru Villy09):

Da, pentru ca acest site este plin cu intrebari istete. Tu, de exemplu, esti indragostit de o fata, si nu intelegi ca ea nu este moarta dupa tine. Adica, mai simplu, nu prea te place asa cum ai dori tu. Si atunci, de ce sa-si piarda timpul cu tine? Tu ai putea face acest lucru cu o fata care nu-ti este draga?

| Villy09 explică (pentru neutrino):

Eu am nevoie de ajutor, nu de raspunsuri istete sau de cel ca al tau. Tu poate vrei sa imi zici ori sa renunt la ea, ori sa nu mai fiu asa indragostit, ti se pare usor?

| neutrino a răspuns (pentru Villy09):

Nu este usor si te inteleg bine, dar fii realist, indiferent de varsta pe care o ai: nu poti avea succes la toate fetele de care te indragostesti ( ce bine ar fi!), si in plus, sa fii si gelos! Ai incercat sa-i oferi si o floare, pe langa o invitatie la un banal suc, in parc?

| Villy09 explică (pentru neutrino):

I-am oferit, nu doar am incercat.

| NameHarris a răspuns:

Tu esti nebun! mai lasa fata sa respire frate sa mai iasa cu prietenele ce ai vrea sa fie tot timpul cu tine sa vorbiti la tel toata ziualaughing) ai so pierzi fraiericawinking

| Sfatosul2012 a răspuns:

Dea pai poate are nevoie sa iasa cu prietenele ei; eu zic sa o lasi sa iasa daca zici ca ai incredere in ea; si iti zice ca te iubeste; macar de bine de rau o data pe zi tot va vedeti cand o faceti;

| Ciumpi35 a răspuns:

Comunicare frate.Du-te la ea acasa, ofera-i un buchet cu flori si invit-o la o plimbare prin parc. In timpul plimbarii vorbiti despre relatia voastra. Ce o deranjeaza pe ea in relatie, ce te deranjeaza pe tine si gasiti o solutie comuna. In relatie daca nu exista comunicare, degeaba.

| Psihedelic777 a răspuns:

Of ...prietene.Te inteleg perfectsad Pai, in primul rand, iesiti odata afara singuri si vorbiti toate chestiile astea intr-un loc mai retras. Spune-i exact ce ne-ai spus si noua, spune-i ca o iubesti, spune-i ce te deranjeaza si absolut toate, toate chestiile astea. Vorbeste-i sincer si din inima.Normal ca trebuie amandoi sa aveti grija de toate sa zic asa.Adica sa stati si cu familia si cu prietenii si scoala, munca ma rog toate astea.DEci trebuie sa o intelegi si tu un pic desi ti se pare ca e greu.Dar ti-am zis te inteleg si stiu cum te simti.Dar singura si cea mai buna solutie este sa ii spui toate astea, daca te iubeste cu adevarat v-a incerca sa te faca fericit. Oricum, tu stai linistit, vorbeste cu ea si dupa va fi bine.Crede-ma.Multa baftahappy

| Villy09 explică (pentru Psihedelic777):

Pe internet am vorbit, i-am spus de 100 de ori ce v-am zis si voua, iar cand ne vedem si incercam sa vorbim despre asta, parca suntem doi blegi, nu pot decat sa o iau in brate si sa ne sarutam, trec toate pe moment dar a 2-a zi nu mai e la fel cand vorbim din nou pe internet.

| Psihedelic777 a răspuns (pentru Villy09):

laughing of, of, of...alta solutie nu prea este sa stii.Trebuie sa ii spui asta fata in fata.Asa ''blegi'' cum suntetilaughing. Tine-o in brate sarut-o si spune-i ca vrei sa vorbiti ceva serios, apoi iti dai drumul la gura si ii spui TOT cu cuvintele tale.Ti-am zis stai linistit, o sa fie bine daca ii spui.Ai incredere in tine.Baftahappy

| alexandrafocus a răspuns:

Pai incearca sa vorbesti cu ea, si atunci cand iese cu prietenele iesi si tu cu ele, spune-i sa va intalniti mai des!